Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

Kam na výlet? Chcete vidět konečně houby? Zamiřte do Houbového Parku. Uvidíte i skřítky v akci

ROSEČ - V malé vesničce Roseč nedaleko Jindřichova Hradce můžete navštívit Houbový Park. Původně se tu na zelené trávě proháněl jeden dinosaurus, jeden drak a had. Pro návštěvníky bylo připraveno pět úkolů. Hlavním tématem bylo Muzeum zkamenělin. V roce 2010 pak Henk & Nolly přivezli první skřítky z Holandska. Asi se jim v parku líbí, neboť od té doby skřítků v parku každým rokem přibývá. Někteří noví skřítci ještě nemají svoje domečky a tak se začali scházet ve svém oblíbeném baru a sepisují petici za vybudování nových domečků okolo rybníka.

 

V Houbovém Parku vás čeká dobrodružství, zážitky, fantazie, tvořivost, odpočinek, hry a jiná zábava. Také unikátní sbírka zkamenělin, která vypráví o dávné minulosti naší planety. 

Otevřeno je denně od 10 do 19 hodin, další informace najdete na www.houbovypark.cz. 

-pr-

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace