banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Běh městem

  středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

  25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

 • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

  středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

  Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Kam na výlet? Písecká Sladovna nabízí hravé Mraveniště

PÍSEK - Písecká Galerie hrou Sladovna, která se v posledních letech stala báječným místem pro rodiny s dětmi, slaví deset let od svého otevření a pro své návštěvníky si připravila bohatý program, z něhož vyčnívá trojice nových interaktivních výstav – tedy výstav, na které si můžete sáhnout, můžete je prožít a stanete se jejich součástí. Nejžhavější novinkou, kterou ve Sladovně najdete, je zbrusu nové obří dřevěné Mraveniště s desítkami metrů chodeb, mnoha komůrkami, mosty, úkryty, se skluzavkou, jezdícími mravenci, audiovizuálními efekty a hromadou dalších překvapení. Mraveniště se ve své původní verzi stalo nejoblíbenější a nejnavštěvovanější výstavou Galerie hrou a nyní je ještě lepší.Pokud Sladovnu navštívíte do poloviny září, zahrajete si také unikátní desetijamkový minigolf. Ten v jednom z pater rozlehlé budovy písecké dětské galerie vytvořila desítka výtvarníků a ukáže vám variantu ve světě velice oblíbené hry, kterou jste ještě neviděli. Každá z jamek je zpracovaná dle originálního výtvarného návrhu a v celku se tak jedná o nejrozmanitější minigolf široko daleko.
A to není zdaleka všechno. Ve Sladovně dál pokračuje bádání v kreativní Laboratoři, vydáte se po stopách knižního hrdiny Malého prince a ilustrací Vladimíra Fuky, otevřena je svíčkárna a mýdlárna a odpočinout si můžete u řeky v kavárně s výhledem na nejstarší dochovaný most v Česku.

Těšíme se na vás ve Sladovně v Písku. Vstup je průchodem přímo z Velkého náměstí. Bezplatně zaparkovat můžete za řekou na Výstavišti, přejdete Kamenný most a po pár krocích jste u nás. 

-pr-

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • H.H. 

  Reagovat

   

  Vstupné je tak vysoké, že i když jsme Písek navštívili (jsme z Berouna) do Sladovny jsme děti vzít nemohli. Jinak se nám Písek moc libí, ale překvapilo nás, že se tu o svátcích (6. a 7.7.nic nedělo (vždy v tuto dobu bylo spousta interaktnivních věcí pro rodiny, že jsme si nemohl vybrat - na řece, lanovka, pohádky,..) a teď mrtvo. Kvůli tomu jsme vlastně do Písku jeli. Zřejmě nejsou peníze, což je asi častý problém "mrtvých" měst o prázdninách. Ale Písek pěkný!!! Horákovi

  Vloženo 7.7.2017 12:11:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace