Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Večer otevřených dveří

    pátek 22.11 18:00 - Milevsko, Klášter

    Program: 18.00 – individuální porhlídka klášterních prostor 19.00 – koncert Scholy Gregoriana Pragensis

  • Češi na Měsíci aneb nejen kosmonauti zkoumají měsíc

    pátek 22.11 18:00 - Muzeum Jindřichohradecka, Balbínovo nám. 19, Jindřichův Hradec

    Přednáška lektorky budějovické hvězdárny Jany Nevrklové.

Zobrazit všechny události
 

Kam po základce? Střední škola řemeslná v Soběslavi

Střední škola řemeslná nabízí zájemcům vyučení v atraktivních učebních oborech v moderních a dobře vybavených učebnách a odborných dílnách. Pro učební obory instalatér a elektrikář máme nové interaktivní praktické učebny, rovněž opraváři zemědělských strojů a umělečtí kováři se mohou od září 2019 těšit z nových prostor odborných učeben a dílen, které byly realizovány přestavbou dílenské haly a které umožní žákům kvalitnější výuku s využitím nových technologií a přístrojů (nová diagnostická dílna, svářecí trenažéry, nová zámečnická dílna, nové kovářské výhně, učebna pro teoretické vyučování atd.).

Při studiu ostatních učebních oborů klademe největší důraz, kromě teoretické výuky, na odborný výcvik, který z velké části provádíme na stavbách a v podnicích, aby žáci poznali skutečný provoz a naučili se pracovat v konkrétních podmínkách, které je po ukončení školy čekají. Spolupracujeme s některými většími firmami a podnikateli, kteří umožní žákům absolvovat část odborného výcviku ve svých zařízeních a rovněž jim nabídnou i zaměstnání po skončení studia.

Po absolvování studia mají žáci jistotu slušně placeného zaměstnání, neboť kvalitních odborníků, jako jsou elektrikáři, instalatéři nebo chladicí mechanici, je velký nedostatek. Všichni absolventi oborů H mohou získat živnostenské listy a samostatně podnikat. Jelikož je velký nedostatek odborníků, kteří „umí řemeslo", uplatní se všichni šikovní žáci, kteří chtějí pracovat a slušně si vydělávat.

Po dobu celého studia žáci mohou být ubytováni v domově mládeže, kde jsme vybudovali nová sociální zařízení a vybavili pokoje novým nábytkem a televizory. Žáci se mohou celodenně stravovat a mají k dispozici internet, posilovnu a další aktivity pro volný čas.

-pi-

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace