banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Život v právu

    středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

  • Drahá legrace

    středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Kapka naděje věnovala strakonické nemocnici postýlky pro malé pacienty

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Dětské oddělení strakonické nemocnice dostalo od nadace Venduly Pizingerové Kapka naděje před blížícími se Vánocemi krásný dáre - dvě nové postýlky za bezmála 122 700 korun. Podle primáře dětského oddělení Martina Gregory jde o nejlepší a nejnovější modely, které současný evropský trh nabízí. Na oddělení došlo v posledních letech k obnově postelí, a to k plné spokojenosti maminek, které si předtím často stěžovaly, že staré postele vržou.

 

Vendula Pizingerová předala postele v úterý 20. listopadu osobně. Přijela s ředitelem své nadace Janem Fischerem a jako bonus přivezla malým pacientům krabici plnou hraček, které mezi ně poctivě rozdělila. S každým se dala do řeči, se šestiletým Jiříkem Plačkem z Myštic dokonce vedla diskusi o škole. Malý pacient si totiž postěžoval, že už bych chtěl z nemocnice pustit, protože chodí do první třídy a zbytečně zameškává hodiny.

Strakonická nemocnice dostala od Kapky naděje dárek v podobě novorozeneckých postýlek už v roce 2009 a ty slouží dodnes. Nadace podporuje čtyřicet nemocnic v republice, jen letos je obdarovala přístroji a tím, co potřebují, za téměř sedm milionů korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace