Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Kdo se pod Šelmberkem stal železným hasičem? Hobby titul zůstal u domácích

Železní hasiči se pod Šelmberkem společně vyfotili. , Autor: Lucie Váchová

Železní hasiči se pod Šelmberkem společně vyfotili.     Autor: Lucie Váchová

BĚLEČ – Na sobotu 15. července připravil Sbor dobrovolných hasičů z Bělče už šestý ročník soutěže Železný hasič Běleč a první ročník soutěže O pohár starosty Krajského sdružení SH ČMS Jihočeského kraje v disciplínách TFA. Pod Šelmberk se sjelo 37 závodníků, kterým dala 350 metrů dlouhá trať opravdu zabrat. A to nebylo vše, na závěr je čekal ještě výstup po 136 schodech na vrchol zříceniny. Až tam mohli zmáčknout tlačítko a svůj pokus ukončit. Pouze tři závodníci až do konce nedoběhli.

V kategorii Elite zvítězil až v těsném závěru soutěže Jakub Kulhánek z Tlumačova (Plzeňský kraj), který závod zvládl za 5,32 minuty. Pouze necelé dvě vteřiny za ním doběhl na druhém místě Petr Svatek z Lukavce (Vysočina) a třetí místo si na Jindřichohradecko odvezl Michal Drs (5,57). Ten zároveň získal zlatou medaili jako nejlepší Jihočech, za ním pak stříbrnou získal Petr Dvořák z Kučeře na Písecku (6,26 – celkově páté místo) a třetí mezi Jihočechy byl Jiří Melecký (6,30 – celkově osmý).

V Hobby kategorii brali první a třetí místo domácí závodníci. První doběhl Jiří Javorský (5,58), třetí Ondřej Kubále (6,40). Mezi bělečské hasiče se na druhém místě zařadil Ladislav Holaj z nedaleké Mladé Vožice (6,31). Mezi děvčaty si nejlépe vedla Kateřina Šandová z Kondrace (5,43), která se železnou hasičkou v Bělči stala už po třetí. Na druhém místě skončila se ztrátou pouhých necelých dvou vteřin Pavla Michalová z Makova (5,45) a na třetím opět Kondrac (Středočeský kraj), tentokrát Jitka Jandová (6,01). K soutěži se vrátíme ve středečním tištěném Táborsku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace