Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ochotnický soubor Copánek

  neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

  Divadlo pro děti.

 • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

  neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Kontrola evidence tržeb? Pochybení v polovině případů bylo minimem

Ilustrační foto , Autor: JčTeď

Ilustrační foto     Autor: JčTeď

JIŽNÍ ČECHY – V průběhu srpna a září pracovníci Finančního úřadu pro Jihočeský kraj a jeho územních pracovišť kontrolovali plnění zákona o evidenci tržeb. Pochybení zjistili pokaždé minimálně v polovině případů, ale také až v osmdesáti procentech.

 

První byla akce Vltava, která probíhala v oblasti pod Lipenskou hrází. Zde provedli pracovníci finančního úřadu pět kontrol v oblasti pohostinství. „Aby působili co možná nejméně nápadně, zařadili se mezi vodáky a sjížděli také řeku na raftu. Při této kontrolní akci bylo zjištěno porušení zákona o evidenci tržeb v osmdesáti procentech případů," uvedla tisková mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj Jana Králová.

Nejčastějšími prohřešky provozovatelů bylo nevystavení účtenek a neodeslání dat o nákupu do systému evidence tržeb. „Tři případy byly předány do správního řízení, když nedošlo k vystavení účtenky a odeslání údajů o evidovaných tržbách. V rámci správního řízení hrozí provozovatelům pokuta až do výše půl milionu korun," dodala mluvčí.

Dále při kontrolní akci provedené v rámci 46. ročníku Země živitelka pracovníci finančního úřadu zkontrolovali 13 daňových subjektů. Porušení bylo zjištěno u poloviny prodejců. „I zde byly nejčastější chyby v nevystavení účtenek nebo v jejich neodeslání. U šesti subjektů bylo zjištění předáno do správního řízení," upřesnila Jana Králová.

Poslední a nejčerstvější akcí byla kontrola v rámci největší jihočeské pouti ve Strakonicích na svatého Václava. „Zde bylo provedeno 17 kontrol, u nichž bylo v 70 procentech případů nalezeno pochybení," zmínila mluvčí. Tato pochybení budou ve čtyřech případech řešena také v rámci správního řízení, ve dvou případech bylo porušení zákona o evidenci tržeb řešeno na místě blokovou pokutou.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • stánkař 

  Reagovat

   

  převody desítek milionů na fiktivní reklamu v čapím hnízdě způsobily státu škodu ve výši cca 70 milionů Kč na neodvedených daních, tady berňák nekontroluje, ač ho z Německa finanzamt upozorňuje na nekalé jednání, náš agent Bureš si svévolně zvyšuje tržby, aby bankám splatil investici do svého sídla, které vydává za rekreační a ubytovací zařízení, má tržby ze služeb 4 miliony, tržby z tzv. reklamy 60 milionů.
  Na stánkaře přísný metr, na ministra financí (v té době) metr žádný = komunisticko estébácký absurdistán v čele se zemákem

  Vloženo 11.10.2019 20:19:34

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  "Zařadili se mezi vodáky..." to je jako za totáče, když se estébáci včleňovali kam potřebovali... :-)). Finance se v této republice rozkrádají od nejvyšších pater a jde to i bez kontro l.. No comment.

  Vloženo 8.10.2019 15:37:38

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace