banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Koupaliště si na sezónu nestěžují. V horkých dnech mají plno

JIŽNÍ ČECHY – Letošní brzký příchod horkého počasí udělal radost zejména provozovatelům koupališť. Až na začátek července hlásí naprůměrnou sezónu. O třetinu vyšší návštěvnost mají například v Soběslavi a nestěžují si ani v Českých Budějovicích.

Jak sdělil za Správu města Soběslavi Vladimír Falada, na venkovní koupaliště zavítalo osm tisíc lidí. „Sezóna začala o trochu dříve než v předchozích letech, takže máme o třetinu vyšší návštěvnost,“ chválí s tím, že když jsou horké dny, tak k vodě zavítá 800 návštěvníků a kapacita je 1200. „Začátek července byl slabší, ale celkově čísla nejsou špatná,“ dodává jednatel Vladimír Falada. Vstupné na koupaliště je 85 korun.

 Českobudějovickou letní plovárnu na Sokolském ostrově otevírali poslední týden v květnu a během pár dní ji využilo 1700 lidí. „Červen byl s návštěvností abnormální, téměř třináct tisíc lidí, což je dvojnásobek. Byli jsme maximálně spokojeni,“ sdělil ředitel Sporotovního zařízení města České Budějovice Tomáš Novák s tím, že horší čísla byla již na začátku července, ale to snad následující dny slibující teplé počasí změní. Kapacita Sokolské plovárny je 1500 lidí a přes den ji využije 2000 lidí. Za vstupné zaplatíte na celý den 80 korun.

Srovnatelnou sezónu s loňskem mají zatím v prachatickém veřejném koupališti Hulák, které provozuje Sportovní zařízení Prachatice. Jak sdělila ředitelka Radovana Kutláková, za 46 dní provozu přivítali 4500 lidí. „Čísla jsou o málo slabší než loni. Je to tím, že lidé využívají přírodní koupaliště a opravdu horkých dnů zatím moc nebylo. Lidé volí jiné sporotovní aktivity. Letos jsme začínali na začátku června a loni o tři týdny déle,“ popsala situaci ředitelka zařízení. Dodala, že koupaliště není nikdy výdělečné a je nutné ho dotovat. Vstupné tady vyjde na 70 korun.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace