banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vojenský den 2019 v Libořezích

    sobota 20.7 9:30 - po celé obci Libořezy

    Účastnit se budou kluby vojenské historie s dobovou technikou, uniformami a vybavením převážně z druhé světové války.

  • Malý princ - pohádka Víti Marčíka pro celou rodinu

    sobota 20.7 15:00 - Suchdol nad Lužnicí, Na farní zahradě

    Pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Kradl po celé republice, ale na Táborsku už naposledy

Ilustrační foto , Autor: PČR

Ilustrační foto     Autor: PČR

TÁBORSKO – Šli po něm pražští, příbramští, jindřichohradečtí, ale i soběslavští policisté. Zloděj kradl skoro po celé republice, ale na Táborsku měl nakonec smůlu, tady mu to neprošlo. Nepomohly mu ani ukradené doklady ani cizí registrační značky na ukradeném autě.

Nedávno se devětačtyřicetiletý muž z Prahy vloupal do nákladní dodávky Renault Master v Soběslavi, ze které ukradl nářadí asi za čtyřicet tisíc korun. Soběslavští policisté se po oznámení okamžitě vydali po „horké stopě“, a jak se následně ukázalo, byla to stopa, vedoucí k pachateli rozsáhlé trestné činnosti. Prvotní informaci dostali od soběslavské městské policie. Ta zaznamenala pohyb podezřelé dodávky Ford. Tu našli, za přispění okradeného, u jedné z ubytoven na Veselsku. 
Další události potom už nabraly rychlý spád. Na ubytovně policisté našli podezřelého muže, řidiče dodávky. Ten se však k Fordu zpočátku vůbec neměl. Navíc se snažil policisty obelstít předložením osobních dokladů, které, jak policisté bezprostředně zjistili, pocházely z krádeže na Jindřichohradecku. Zjistit pravou identitu podezřelého pak už nebyl pro policisty žádný problém. Šlo o devětačtyřicetiletého recidivistu z Prahy, po kterém prahli nejen pražští, jindřichohradečtí, ale zejména příbramští policisté. Případ si od svých soběslavských kolegů převzali táborští kriminalisté. Další zjištění, že například dodávka Ford je také kradená, že jsou na ní registrační značky, ukradené z jiného vozu, policisty už ani nepřekvapilo.
„Táborští kriminalisté na případu intenzivně pracují, v této chvíli už na obviněného podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby státnímu zastupitelství,“ doplnil tiskový mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace