Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Krajem mého srdce 2013 jsou jižní Čechy

 Autor: JčK

    Autor: JčK

Jižní Čechy jsou nejlepším místem v republice pro letní dovolenou a pěší turistiku. Vyplývá to z výsledků druhého ročníku ankety Kraj mého srdce 2013, kterou organizuje vydavatelství Kam po Česku a výstavní společnost Incheba.

 

Kromě dvou uvedených prvních míst obsadil Jihočeský kraj v celkem sedmi hodnocených kategoriích ještě tři druhá místa za folklor a tance, cykloturistiku a památky a historická místa. A dvě pátá místa v kategoriích adrenalin a zimní dovolená.
Lidé mohli v internetové anketě hlasovat od října 2013 do 31. ledna 2014. Celkem se do ní zapojilo 11 291 osob, tedy 2,5krát více než loni.
Kromě zmíněných cen navíc jižní Čechy obdržely v Praze taktéž prestižní ocenění TTG Travel Awards v podobě prvního místa v kategorii neoblíbenější region České republiky za rok 2013. Zveřejněny byly 18. února v rámci veletrhu Holiday World 2014 v Praze, kde získal Jihočeský kraj i druhé místo za svou expozici.
„Dosažená umístění v anketě Kraj mého srdce mě velice těší. Vždyť jsme v konkurenci dvanácti krajů a Prahy neskončili hůře než pátí, a z toho jsme byli dvakrát první a třikrát druzí. Což jenom podtrhuje fakt, že Jižní Čechy jsou tím nejlepším místem pro letní dovolenou i trávení chvil volna. A to pro jednotlivce, rodiny s dětmi i seniory. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak zisk ocenění za nejoblíbenější region,“ uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola s tím, že tento úspěch lze bez nadsázky označit za jihočeské cenobraní.
Jiří Zimola zároveň věří, že se tyto výsledky pozitivně promítnou do návštěvnosti kraje. „Na cestovní ruch se totiž váže řada dalších odvětví a služeb, které slouží k podpoře zaměstnanosti v našem regionu,“ dodal.
Zástupci Jihočeského kraje si kromě diplomů odvezli z Prahy i dvě velké křišťálové vázy za dvě první místa v anketě Kraj mého srdce 2013, skleněnou pyramidu za ocenění nejoblíbenější region České republiky za rok 2013 a skleněný globus za druhé místo za jihočeskou expozici na veletrhu Holiday World 2014 v Praze.
Výsledky ankety Kraj mého srdce 2013

UMÍSTĚNÍ:
LETNÍ DOVOLENÁ: 1. Jihočeský, 2. Jihomoravský, 3. Moravskoslezský
PĚŠÍ TURISTIKA: 1. Jihočeský, 2. Moravskoslezský, 3. Vysočina
PAMÁTKY/HISTOR. MÍSTA: 1. Praha, 2. Jihočeský, 3. Jihomoravský
FOLKLOR A TRADICE: 1. Jihomoravský, 2. Jihočeský, 3. Moravskoslezský
CYKLOTURISTIKA: 1. Jihomoravský, 2. Jihočeský, 3. Olomoucký
ADRENALIN: 1. Liberecký, 2. Praha, 3. Moravskoslezský.... 5. Jihočeský
ZIMNÍ DOVOLENÁ: 1. Liberecký, 2. Moravskoslezský, 3. Královéhradecký.... 5. Jihočeský

Zdroj: Jiří Zimola

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace