banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Led na Lipně je stále slabý. V sobotu Hornoplánská brusle nebude!

 Autor: město Horní Planá

    Autor: město Horní Planá

HORNÍ PLANÁ – Včera navečer organizátoři Hornoplánské brusle mají pro příznivce akce špatnou zprávou. Současné počasí Hornoplánské brusli nepřeje. Led je příliš slabý. Závod musí být odložen. Prozatím nikdo neumí odhadnout náhradní termín. Vše záleží na počasí a kvalitě ledu.

 

Zklamaní jsou organizátoři a fandové dlouho očekávané Hornoplánské brusle, která se měla uskutečnit v sobotu 25. ledna u pláže v Horní Plané. Málokdo předpokládal, že ještě koncem ledna nebude na Lipensku dostatečně silný led, realita je bohužel taková. Z toho důvodu včera v pondělí 20. ledna padlo rozhodnutí, že se musí letošní Hornoplánská brusle přesunout na jiný termín. Na jaký? To se prozatím neví. „Led je na některých místech je pouze pět centimetrů, což je skutečně málo,“ řekl ředitel Kulturního a informačního centra v Horní Plané Luděk Štěpánek. Tato informace je zároveň upozorněním i pro všechny bruslaře, kteří v těchto dnech na zamrzlé Lipno vyrážejí. V žádném případě by neměli jezdit doprostřed jezera!

Hornoplánská brusle vznikla před čtyřmi lety. První ročník měl ohromný úspěch, bylo nádherné počasí, kvalitní led a uvolněná atmosféra. V následujících dvou letech ale počasí závodům nepřálo natolik, že se Hornoplánská brusle vůbec neuskutečnila. Letos je situace bohužel podobná, přesto není třeba ještě věšet hlavu. Pokud zima nakonec přece jenom přijde a pro závod tak nastanou vhodné podmínky, Hornoplánská brusle odstartuje! „Určitě budeme veřejnost o novém termínu informovat v dostatečném předstihu,“ zdůraznil Luděk Štěpánek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace