Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Legenda o vnukovi podvodníkovi nevyšla. Seniorka byla ve střehu

PRACHATICKO - Na již stokrát omílanou legendu o vnukovi v nesnázích opět vsadil dosud neznámý podvodník v Prachaticích. Tentokrát naštěstí bezúspěšně.

Seniorce na pevnou telefonní linku zavolal muž, který se představil jako její vnuk Petr, vyptával se, jak se babička má a omlouval se, že nemůže moc mluvit, kupuje byt. Hned vzápětí navázal, zda by mu babička nepůjčila? Tentokrát však narazil. Seniorka ostražitě odpověděla, že má jen čtyřicet tisíc, ale musí si pro ně přijít sám, chce ho vidět. Muž zavěsil a po chvíli zavolal znovu. Ostražitá seniorka naléhání „vnoučka“ nepodlehla a opět odpověděla, že mu peníze půjčí, ale z očí do očí. Podvodník se už znovu neozval.

Policisté radí především seniorům. Buďte ostražití, s níkým neznámým nekomunikujte, zejména o svých penězích. Pokud by seniorka podlehla naléhání, „vnuk“ by pravděpodobně pro peníze poslal svého komplice s legendou, že „vnouček Péťa“ zrovna nemůže, ale že je vše domluveno.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace