Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Letošní filipojakubská noc byla na jihu Čech extrémně klidná

Ilustrační foto.  , Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Libuše Kolářová - Jižní Čechy Teď

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči nezasahovali u žádného požáru, který by přímo souvisel s takzvaným pálením čarodějnic. Evidujeme několik výjezdů k možným požárům, u kterých však hasiči prověřili, že se jedná o řádné pálení pod kontrolou odpovědných osob nebo žádná pálení nebyla jednotkami vůbec nalezena.

 

Hasiči prověřovali ohlášení možných požárů například u rozhledny Hýlačka v Táboře, v Mladé Vožici či v Táboře na Hejlově. Soběslavští profesionální hasiči ověřovali ohlášení požáru u Zvěrotic, který oznamovatelka viděla, když projížděla po dálnici D3. I v tomto případě šlo o pálení čarodějnic.

Jediným výjezdem jednotek, který by bylo možné přímo spojit s oslavami filipojakubské noci, byl zásah jednotek SDH obcí Písečné a Dešná. Ty v Písečné dohašovaly filipojakubský oheň, jež se z ohniště mírně rozšířil na trávu. Hasiči dohořívající ohniště prolili vodou.

První májový den v ranních a dopoledních hodinách pak museli dobrovolní hasiči zasahovat v Mladé Vožici a Čimelicích, kde ze silnice odklízeli poraženou májku – respektive museli porazit naříznutou májku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace