banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Loutky nejsou pouze pro děti

Ilustrační foto , Autor: Muzeum české loutky a cirkusu

Ilustrační foto     Autor: Muzeum české loutky a cirkusu

PRACHATICE – O víkendu se na loutková představení mohou vydat nejen děti ale i dospělí. Dnes odpoledne se hraje humorná pohádka se zpěvy a tanci, zítra příběh ze současnosti. Akci pořádá prachatické Muzeum české loutky a cirkusu. Hraje se přímo v expozici historických divadélkách.

Dnes, v sobotu 19. října,  ve tři odpoledne vystoupí s plošnými loutkami Divadlo PNUtí, a to s pohádkou Může za to čert. Je to příběh, na motivy pohádky Dva klíče, o dobrodružné cestě Jeníka, na které potkává čerty, pokušení a také krásnou princeznu. 

Zítra, v neděli 20. října, přijede divadelní soubor Tate lyumni s představením Vlna, které začíná v pět odpoledne. Loutkový příběh ze současnosti, pro děti i dospělé, vypráví o serfařích. Je určený pro diváky od deseti let, ale přitom je to také představení pro dospělé. Toto představení bylo oceněné na Loutkářské Chrudimi.

Loutky jsou nejen pro děti, ale i pro dospělé

Expozice české loutky a cirkusu byla vytvořená v roce 2006. První část expozice je věnována historii české loutky od nejstarších loutkářů přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám. Kromě tradičních Čertů a Kašpárků se návštěvníci setkají s loutkami zhotovenými podle předloh M. Alše, V. Suchardy či J. Trnky. Přímo v expozici je možnost shlédnout slavné inscenace loutkových her v historických divadélkách. Ve druhé části – v jediném cirkusovém muzeu v Čechách jsou vystaveny nejen plakáty, fotografie, dokumenty, ale návštěvník se ocitne v cirkusové manéži s hrazdami, perskou tyčí, jednokolkami, žonglérským náčiním a s cirkusovými kostýmy. Součástí expozice je i motocykl, na kterém jezdili Medvědi s Cibulkou.

Ve filmových ukázkách ožívají v rukách předních českých kouzelníků vystavené kouzelnické rekvizity a aparáty (nejstarší z počátku 19. století). V žádném jiném českém muzeu není vystavena historická putovní atrakce – panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i s pohyblivou mořskou pannou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace