Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nadační koncert

    pondělí 20.5 19:30 - Volyně, Pošumavská tržnice

    Hrají učitelé ZUŠ.

  • Návrat do hotelu Blackout

    pondělí 20.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Lupiči neváhají za bílého dne zaútočit na důchodce

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ve čtvrtek hodinu po poledni přistoupil znenadávání 48 letý muž k důchodci, který stál před domem. Strčil do seniora a sápal se po kapse, ve které byla patrná peněženka. Důchodci se ani holí nepodařilo ubránit. Lupič mu kapsu roztrhl, peněženky se zmocnil a utekl. Okradený muž tak přišel o několik bankovek. Neprodleně však zavolal na linku tísňového volání a tím přispěl k rychlému dopadení útočníka.

 

Policejní operační důstojník okamžitě informoval hlídky a díky dobrému popisu byl lupič z Prachaticka za necelou hodinu na hlavní budějovické ulici dopaden. Muž se hlídce k činu doznal, byl zadržen a převezen na služebnu Služby kriminální policie a vyšetřování. Zde muže vyslechli a umístili do policejní cely.

V pátek dopoledne si z rukou kriminalistů převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro loupež a státní zástupce dostal návrh na vzetí do vazby.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace