banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Masopust také dnes ovládne jižní Čechy

Ilustrační foto , Autor: Jiří Riki Řeháček

Ilustrační foto     Autor: Jiří Riki Řeháček

JIŽNÍ ČECHY – Dnes v sobotu 1. března už od rána na mnoha místech probíhají masopustní veselí, například ve Skalici u Tábora, Milevsku, Plané nad Lužnicí, Nové Bystřici, Olešnici, Českém Krumlově a v dalších malebných koutech jižních Čech.


Masky například vyrazí v 9.30 z Rybovy Lhoty, v 10.30 budou v Radimově a v 11.45 budou v Hlavatcích, pak pokračují do Želče, Třebiště a v půl čtvrté odpoledne končí ve Skalici.
V Olešnici u Českých Budějovic masky ovládnou celé okolí už v 8.30 hodin a ukončí své řádění v šest večer v místním sále velkou tancovačkou. V Plané nad Lužnicí vše začíná na parkovišti na Strkově, a to už v 10 hodin, pak masky s alegorickými vozy se přesunou po své tradiční trase. Přitom už v pravé poledne musí být u Havelků nebo ve 14.30 bytovek Za Rybníkem a ve tři odpoledne před radnicí. Tady průvod přivítají i mažoretky a tradičně dobré jídlo a pití. Masopustní veselí zakončí tancovačkou v 21. hodin Happy Band v Maximu.
Kdo chce zase úplně něco jiného, ten zavítá do Českého Krumlova. Tady se koná masopustní veselí ve vytápěném stanu v zahradách pivovaru Eggenberg. To organizátoři chystají od 11 hodin. Zájemce čekají zabijačkové speciality a cukrářské výrobky. K tanci a poslechu zahraje skupina Corso a pro nejmenší je připravený dětský koutek. Další masopust je v Nové Bystřici na Jindřichohradecku, který začíná ve 13 hodin tradičním průvodem městem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace