Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kreativní dílnička

  pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

  Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

 • Postavme se na své nohy

  pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

  Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

Ministr vnitra ocenil nejlepší rezortní sportovce. Mezi nimi byli jihočeští hasiči Michal Brousil a David Kubiš

Zleva stojí David Kubiš a Michal Brousil. , Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

Zleva stojí David Kubiš a Michal Brousil.     Autor: Foto archiv HZS Jihočeského kraje

PRAHA - Včerejší večer v Kongresovém sále České národní banky patřil nejlepším sportovcům ministerstva vnitra. Mezi oceněnými nechyběli ani příslušníci Hasičského záchranného sboru ČR, kteří pravidelně vozí nejcennější kovy z řady evropských a světových mistrovství. Slavnostního večera se jako členové reprezentačního týmu v disciplínách TFA zúčastnili také jihočeští profesionální hasiči Michal Brousil a David Kubiš.

 

Reprezentační družstvo TFA obdrželo ocenění za úspěchy, které dosáhlo na letošních mistrovstvích Evropy a světa. V disciplínách TFA z anglického Toughest Firefighter Alive, volně přeloženo jako „nejtvrdší hasič přežívá" nemají čeští hasiči konkurenci na evropské ani na světové úrovni. Dokazují to již řadu let.

Z německého Mönchengladbachu, kde se již pravidelně koná Mistrovství Evropy, přivezli závodníci zlato jak v jednotlivcích, tak i celkové prvenství a titul absolutních mistrů. Bez rozdílu věkových kategorií se absolutním mistrem Evropy stal právě jihočeský Michal Brousil.

V srpnu pak stejně skvělé výsledky předvedli Jihočeši i na světovém kolbišti v čínském Chengdu. V obrovské konkurenci ovládli Češi hned první závod v disciplíně zvané Ultimate firefighter, kdy ukázali, že nemají ve světě konkurenci a nepustili nikoho na stupně vítězů. Cenná zlata pak vybojovali i v jednotlivcích ve svých věkových kategoriích opět Michal Brousil i David Kubiš. Oba si pak pověsili na krk nejcennější kov i v kategorii tymů.

Skleněný pohár a diplomy si včera převzali z rukou náměstka generálního ředitele HZS ČR Františka Zadiny.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace