Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

    pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

    Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

  • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

    pátek 23.8 21:00 - Vlksice

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Mistři! Volejbalový Jihostroj podesáté ovládl extraligu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Volejbalisté budějovického Jihostroje dnes večer zvládli rozhodující páté finále s Libercem a získali jubilejní desátý extraligový titul ve své historii! Dlouho dopředu do posledního místečka vyprodaná sportovní hala sledovala úžasný vrchol celého ročníku, ve kterém se potvrdilo nepsané finálové pravidlo o domácí pevnosti. Také páté utkání finálové série mezi Českými Budějovice a Libercem totiž ovládl domácí tým, svěřenci kouče Reného Dvořáka smázli Severočechy dokonce 3:0 na sety (25:23, 25:21, 25:20) a zvedli nad hlavu mistrovský pohár. Utkání ale nebylo tak jednoznačné, jak napovídá poměr setů, všechny sady byly naopak vzácně vyrovnané, nicméně Jihočeši prokázali v klíčových momentech větší vůli po vítězství.

Neskutečný závěr přinesla hlavně třetí sada za stavu 2:0 pro domácí. Liberec už neměl kam couvnout a do třetího setu vstoupil výtečně, až si vypracoval náskok 18:13. Jihočeši ale sebrali všechny zbytky sil a předvedli na nejvyšší úrovni málo vídanou desetibodovou sérii, takže rázem vedli 23:18! Takový náskok už si svěřenci trenéra Dvořáka před fantastickou kulisou snad ani nemohli nechat ujít a třetí sadu nakonec vyhráli 25:20 – 3:0!

Jihostroj tak potvrdil pozici nejlepšího týmu dlouhodobé části i v play off, kde zdolal postupně ve čtvrtfinále Ústí nad Labem 3:0, v semifinále Ostravu 3:0 a v boji o zlaté medaile a mistrovský pohár Liberec 3:2.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 3:0 (25:23, 25:21, 25:20). Přihlíželo 3 560 diváků. Stav série: 3–2.
České Budějovice: Michálek, Mach, Křesťan, Staples, Todua, de Amo – Kryštof. Střídali Fila, Kraffer, Šotola a Ondrovič.
Liberec: Pietruczuk, Leikep, Štokr, Grut, Veselý, Srb – Kopáček, Kunc. Střídali Správka, Indra a Holubec.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace