Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Na Českou mši vánoční a koncert vimperské dechovky už dnes

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE a VIMPERK – Na dnešek ve Vimperku a v Prachaticích připadají dvě hojně navštěvované tradiční adventní akce. Jde o Českou mši vánoční v podání prachatického sboru Česká píseň a Pošumavské komorní filharmonie. A také adventní koncert vimperského dechového orchestru místní základní umělecké školy. Ten bude mít dvě části – na dnešek připadá veřejná generálka a na zítřek pak samotný koncert.

 

Na známou a k vánočnímu času patřící Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryba je možné vyrazit dnes 22. prosince do Národního domu v Prachaticích. Začátek je naplánován na devatenáctou hodinu a Česká píseň a Pošumavská komorní filharmonie ji provedou jako každoročně pod taktovkou dirigenta Karla Haymanna. Adventní koncert vimperského dechového orchestru je pak na programu ve vimperském kulturním domě Cihelna dnes a zítra vždy od patnácti hodin. Dnes půjde o veřejnou generálku a zítra o koncert, ale při kvalitě orchestru budou obě jeho vystoupení určitě rovnocenná.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace