Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Na cyklokros do Veselí dorazili i závodníci slavných jmen

Hlavní závod odstartoval. Do čela okamžitě vypálil Tomáš Paprstka, juniorský mistr světa 2010 z Tábora

Hlavní závod odstartoval. Do čela okamžitě vypálil Tomáš Paprstka, juniorský mistr světa 2010 z Tábora

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Listopadové odpoledne, zmrzlá zem, jinovatka, slunečné ale patřičně mrazivé počasí. Přesně pravé cyklokrosové. Takhle začal v neděli 13. listopadu už čtvrtý ročník Velké ceny města Veselí nad Lužnicí v cyklokrosu. Poněkud nezvyklá trať, na jejíž vytýčení padlo 1200 kolíků. Nezvyklá v tom ohledu, že se jelo prakticky jen po rovině bez výškových rozdílů. Umělé překážky a schody.

Z pohledu závodníků byla trať se spoustou zatáček určitě dost náročná. Jelo se převážně po trávě a to po deštích, když začal podklad rozmrzat a rozjezdil se, působila trať některým problémy a kladla velké nároky na techniku jízdy. Každá zatáčka znamenala také z rozjezdu na maximální rychlost následné brždění, zpomalení, znovu rozjezd a tak pořád dokola. Fyzicky hodně náročné. 

Úderem desáté se na startovní čáru ještě zmrzlé trati postavili závodníci dětských kategorií, konkrétně žáci šestých, sedmých, osmých a devátých tříd. Pořadatelé vypsali závod pro školy a byla jen škoda, že se startujících nesešlo víceAle i dvanáctka odvážných chlapců a děvčat, která se na startu jednoho dvouapůlkilometrového okruhu sešla, zaslouží obdiv. Všechny kategorie jely jeden okruh a dohromady, výsledky se počítaly samozřejmě zvlášť.

Jako další závod se jel, také dohromady, na tři kola, závod starších žáků, kadetek, kadetů a žen. Tady už bylo na startu vidět tváře známé z velkého cyklokrosu. Například Denisa Švecová nebo nositelka hodně slavného cyklokrosového jména Erika Glajzová z Banské Bystrice.

Úderem druhé hodiny odpolední odstartoval hlavní závod. Znovu dohromady, na sedm okruhů se jela kategorie můžů, masters a závodníků série TBC. Už účast Tomáše Paprstky dávala tušit, že se bude na co koukat. Juniorský mistr světa z MS 2010 v Táboře, nenechal nikoho na pochybách, kdo bude diktovat tempo. Zvítězil stylem start - cíl. V kategorii masters mohli ti, kdo se v cyklokrosu aspoň trochu vyznají poznat také Roberta Glajzu. Bývalého slovenského reprezentanta, kterého jsme ještě před několika lety vídali na světových okruzích.

Čtvrtý ročník Velké ceny Veselí nad Lužnicí je tedy minulostí a pořadatelský tým, který při organizaci odvedl obrovský kus práce si může na chvilku odpočinout. Dokázal nejen připravit zajímavou trať ale i vytvořit perfektní zázemí pro závodníky, pořadatele a návštěvníky. Teď už je čas pomalu začít chystat ročník pátý a také doufat, že si na tuto událost bude cestu nacházet stále více závodníků a návštěvníků. kterým tenhle nádherný sport učaroval.

Kompletní výsledky všech kategorií ZDE.         

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace