banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Na Prachaticku se opět po roce uskuteční duatlon pro celou rodinu

PRACHATICKO – Už 18. května se uskuteční v okolí Křišťanovického rybníka populární závod HusMuž, který letos kromě závodů v terénním duatlonu nabídne i populární štafety a dětské závody. Pořadatelé lákají na pohodový den se sportem uprostřed jarní přírody. Termín se oproti loňsku posunul kvůli počasí o dva týdny, aby zápolení nenarušila nepřízeň vnějších vlivů. Terénní duatlon je sport, který spojuje běh v přírodě, horské kolo a na závěr znovu běh. Závody HusMuž jsou na rozdíl od populárnější XTERRY vedeny lehčím terénem a jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Na výběr je ze dvou délek tratí, nebo si můžete s kamarádem rozdělit závod na běh a cyklistiku a zúčastnit se závodu štafet.

Hlavní závod Českého poháru je otevřen i všem amatérů bez potřeby jakékoli licence. Začíná se čtyřkilometrovým během ke korytu řeky Blanice a zpět na pláž u Boudy u Josefa a Adélky na břehu místního rybníka. Cyklistika je vedena po štěrkových cestách a pěšinkách na náhorní plošině směrem na Hlásnou Lhotu. Okruh měří dvanáct kilometrů a borci v rámci hlavního závodu jej absolvují dvakrát. Na trati nejsou žádné extrémní sjezdy ani výjezdy, trasa je vhodná pro horské, případně trekové kolo. Poslední disciplínou závodu je druhý běh, který zavede účastníky směrem na Blanický mlýn a přes ikonickou zříceninu hradu Hus zpět ke Křišťanovickému rybníku. Kdo by si nevěřil na plnou porci, může zkusit závod Hobby-sprint na polovičních distancích.

Důležitou součástí HusMuže jsou rovněž nejen dopolední dětské závody v běhu a duatlonu, ale hlavně pohodová atmosféra a zábava. Proto se mohou návštěvníci těšit na dětské atrakce, odpolední pozávodní posezení a tradiční opékání a grilování po skončení závodů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace