Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Na Šumavu o víkendu na plavení vorů, MTB maraton, za včelami i pohádkami

Pohádky u Křišťanovického rybníka pokračují v neděli.

Pohádky u Křišťanovického rybníka pokračují v neděli.

ŠUMAVA – Prázdniny se přehouply do druhé poloviny, ale nabídka zajímavých letních akcí nepolevuje ani trochu. Na Šumavu se můžete o víkendu vypravit například na jednu z našich největších cyklistických akcí, kterou je Šumavský MTB maraton. Ve Vchýnicko-Tetovském kanálu se budou plavit vory, do okolí Vimperka zve přírodovědná vycházka za včelami a na programu budou i další pravidelné pohádky.

 

V sobotu 4. srpna vypukne na Zadově další ročník Šumavského MTB maratonu. Jezdci na horských kolech budou na tratě vyrážet z místního stadionu nedaleko vrcholu Churáňova a zdejší meteorologické stanice. Start dětských závodů je na programu už v devět hodin. Hlavní závody na 29 a 54 kilometrů dlouhých tratích odstartují mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou a začátek rodinné fitness jízdy je na programu v půl jedné odpoledne. Nejdelší trasa vede také do Nových Hutí, do nádherné přírody mezi Borovými Ladami a Kubovou Hutí a rovněž až do Vimperka.

Milovníci tradičních šumavských řemesel, se mohou v sobotu dopoledne vypravit do Radešova u Rejštejna na akci správy Šumavského národního parku. V době od půl jedenácté do tří hodin odpoledne tu bude připravena ukázka vázání vorů, které pak poplují jednou z šumavských technických památek - Vchynicko-Tetovským kanálem.

Nezbytnost včel pro fungování přírody se chystá připomenout přírodovědná vycházka na Boubskou na Vimpersku, kterou připravuje místní organizace svazu ochránců přírody. Sraz účastníků je naplánován na neděli 5. srpna ve třináct hodin na vimperském železničním nádraží a nakonec nebudou chybět ani praktické ukázky.

A k létu ve Vimperku a u Křištanovického rybníka patří tradičně také pohádky pro děti pod širým nebem. Tentokrát s nimi přijedou známé a oblíbené divadelní soubory jižních Čech. Na travnatou pláž u Křišťanovického rybníka dorazí v neděli ve tři hodiny odpoledne českobudějovické Studio dell Arte, které za sebou má desítky autorských inscenací a hrát bude pohádku o Zlatovlásce.

Ve vimperském městském parku pak přijede na další představení Vimperského kašpárka Teatr Víti Marčíka. Ten je nejen tady tradičním a oblíbeným hostem a jeho neopakovatelné ztvárnění příběhů a herecké umění členů souboru slibuje vždy originální divadelní zážitek. Ve Vimperku bude Teatr hrát v neděli od půl čtvrté odpoledne pohádku o Šípkové Růžence.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace