Kdy a kam

  • Penziopolis Dva dopisy o Písku

    středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

    Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

  • Koncert pro seniory se souborem Lego

    středa 19.12 14:00 - Milevsko

    Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Na Winterbergu zpátky do středověku

VIMPERK – Areál bývalého letního kina ve Vimperku v podzámčí hostil v sobotu už osmý ročník oblíbené a hojně navštěvované akce připomínající to dobré ze středověku – bitvu na Winterbergu. Program táhnoucí se od oběda do půlnoci připravil tradičně místní spolek historického šermu Artego se zhruba deseti skupinami, které se zabývají historickým šermem, tancem nebo divadlem.

 

Z bohatého programu jsme se pro vás podívali s objektivem na turnaj v šermu na hlavní ploše a také na skotské tance v podání čtyřčlenného Srdcového esa. Program myslel i na děti a pro ty byla mimo jiné připravena pohádka divadla Navětvi podle známého příběhu o Bajajovi. Velkou pozornost publika si získal také sokolník.

A v areálu bylo možné si spoustu věcí vyzkoušet – třeba práskání bičem, lukostřelbu, tance s obručí, točení tyčí s loučemi a nechyběly třeba ani ukázky řemesel a stánky s řemeslnými výrobky i hračkami. A kdo se prošel horní částí areálu, viděl, jak vypadal skutečný středověký život.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace