Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trash Nightmare festival - Vol. 7

    sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

    Hudební festival.

  • Barbora Poláková - Tour 2019

    sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Nad Prachaticemi vzniká nová vyhlídka na město od lázní

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatické městské lesy budují nad městem novou vyhlídku. Vzniká za zhruba padesát tisíc korun u Lázní sv. Markéty nedaleko areálu lesních her nad průmyslovou zónou. Nabídne zajímavý výhled na město a určitě se stane vyhledávaným výletním místem. Lesy ji chtějí otevřít letos na jaře. A navíc připravují i další vyhlídku pod Americkou zatáčkou.

 

„Bude se tam dělat ještě střecha i schody. Zatím to není celé ještě obroušené. Pracujeme na tom, když nám to dovolí čas," řekl dnes pro Jižní Čechy Teď jednatel prachatických městských lesů Jan Pěsta. „Děláme to v podobném stylu, jako je areál lesních her, protože je to jedna rekreační oblast," dodal. Druhá plánovaná vyhlídka pak bude veřejností také určitě dobře přijata. Podle Jana Pěsty vznikne zřejmě ještě letos pod Americkou zatáčkou. Kromě cíle pro procházky se dá čekat, že vyhlídky se stanou vyhledávaným cílem i pro fotografy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace