Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Najde využití bývalá léčebna U Honzíčka v Písku? Nízká cena by mohla přilákat provozovatele ubytoven

Původně hotel, pak psychiatrická léčebna U Honzíčka je stále v nabídce realitní kanceláře.

Původně hotel, pak psychiatrická léčebna U Honzíčka je stále v nabídce realitní kanceláře.

AKTUALIZOVÁNO - 4.5.2019 10:31

PÍSEK – Chátrající budova bývalé léčebny U Honzíčka v Písku už pěkných pár let čeká na nové využití. Po přestěhování psychiatrické léčebny zůstala budova prázdná. Zub času se na ní viditelně podepisuje, město má náklady s její údržbou. Původně hotel z první poloviny 20. století byl později užíván jako zdravotnické zařízení. Město dům zařadilo do seznamu nepotřebného majetku určenému k prodeji. Kolem budovy čas od času zakroužili potenciální zájemci, ale u nesmělých námluv vždy také skončilo. A cenu město stále snižovalo, aby se domu zbavilo. O objektu v zajímavé lokalitě Píseckých hor jednali nedávno písečtí zastupitelé znovu. Řešili, jestli bývalou léčebnu vyjmou ze seznamu nepotřebných budov a zařadit ji na listinu těch potřebných. Po neúspěšných pokusech o prodej areálu by se město chtělo do přeměny pustit samo. Dům číslo popisné 172 se v návrhu úředníků ocitl mezi strategickým majetkem města.

 

„Majetková komise doporučuje prodat objekt U Honzíčka. Zatím doporučujeme vyčkat s převedením do nepotřebného majetku. Je domluvena schůzka na ministerstvu práce a sociálních věcí, kde se bude projednávat možnost využití objektu pro sociální služby," uvedla Petra Trambová. Bývalý místostarosta a současný zastupitel za ANO Jiří Hořánek ale zdůraznil, že v minulosti byla budova převedena do nepotřebného majetku města, ale k prodeji nedošlo.

„Já nevidím důvod nectít rozhodnutí minulého zastupitelstva města. Schůzka na ministerstvu není argument k vyřazení ze seznamu nepotřebných objektů. Domnívám se, že finanční prostředky z dotací nebudou stačit a město by samo neutáhlo provoz budovy," pochyboval Jiří Hořánek o tom, že by Písek zvládl v budoucnu objekt sám držet v chodu.

Místostarosta Petr Hladík z KDU-ČSL připomněl, že budovu navštívila i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. „Ve spolupráci s ministerstvem bychom chtěli objekt smysluplně využít, nejlépe v sociální oblasti. Jeho cena klesá, pozemek má nyní větší hodnotu než stavba. Pokud ještě snížíme kupní cenu objektu, obávám se ubytování agenturních zaměstnanců," řekl Petr Hladík a navrhnul někdejší léčebnu zatím nechat v seznamu potřebného majetku.

Souhlasil s ním také další místostarosta Ondřej Veselý (ČSSD) a dodal, že v budově by mohl být například domov se zvláštním režimem. Na tuto sociální službu by podle Veselého mohla být šance získat dotaci. Karel Vodička z KSČM zmínil, že se mu nápad líbí, ale že jedna věc je oprava domu a druhá skutečné využití. Připomněl, že by ho město pak nemělo pronajímat cizím subjektům.

Marek Anděl z uskupení Písek sobě podal návrh na ponechání léčebny v sekci nepotřebného majetku, stejně jako to doporučila majetkoprávní komise rady města. „Pokud uspějeme s dotací, můžeme budovu přeřadit do potřebného majetku," řekl. Sedmnácti hlasy nakonec prošel návrh ponechat budovu U Honzíčka stále v seznamu nepotřebného majetku. Nabídka na prodej objektu také stále visí na webu realitní kanceláře s prodejní cenou šest milionů korun.

Diskuse k článku - 10 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Petrpetr 

  Reagovat

   

  No já bych to dal developerovi a nechal udělat centrum pro seniory a nebo ubytovnu místo svatoplukovky at to nedělá ostudu okolí již pohřbenych kasaren

  Vloženo 13.5.2019 21:35:00

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je to známá hra kdo komu a kolik nasype bokem.....

  Vloženo 4.5.2019 14:54:06

  • Iva 

   Reagovat

    

   Hrozná doba.

   Vloženo 4.5.2019 17:27:39

 • Iva 

  Reagovat

   

  Nemohu uvěřit, že budovu někdo vnímá jako nepotřebný majetek a hlasuje pro to. Spíš se to připravuje pro nějakého kámoše, protože jinak to nechápu. Do takových nesmyslů se v Písku sypou peníze, do projektů do šuplíku, do jiných blbin, ale taková krásná budova, na krásném místě se nechá shnít a pak se jí město zbaví?!! Jsou tady samé soukromé domovy důchodců, kde se žije za nehorázné ceny a ještě se čeká roky, tak proč to město nevezme pod sebe, nezažádá o dotaci a neprovozuje? Asi to nevynáší do kapes nebo tomu nerozumím.

  Vloženo 4.5.2019 14:38:01

 •  

  Reagovat

   

  Přesně tak, věk se zvyšuje, hospiců a léčeben pro nemocné bude třeba víc a víc, místo je to nádherné. Škoda se ho zbavovat, určitě tam někdo udělá hotel nebo něco výdělečného a pro normální lidi nepotřebného.

  Vloženo 4.5.2019 12:22:25

  • Ty 

   Reagovat

    

   A můžeš mi rict jak to muže byt výdělečně a současné pro lidi nepotřebné? To přece nedává logiku..... zamysli se než něco napíšeš.

   Vloženo 5.5.2019 07:34:42

   • Roman 

    Reagovat

     

    Že to TY nechápeš neznamená, že JÁ nemá pravdu. Má naprostou pravdu a TY se nauč psát.

    Vloženo 5.5.2019 08:22:07

 • ALCA 

  Reagovat

   

  JEZDÍVALA JSEM TAM ZA DĚDOU KDYŽ TAM LEHÁVAL . TAM BYLO KRÁSNĚ.HOSPIC MĚSTO POTŘEBUJE A MÍSTO UPLNĚ IDEÁLNÍ.

  Vloženo 4.5.2019 12:13:36

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace