Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Laco Deczi & Celula New York

    Čtvrtek 24.10 19:30 - Wellness Hotel Rezidence, Nové Hrady

    Koncert.

  • Literární šleh: Marek Toman + Pavla Horáková

    Čtvrtek 24.10 19:00 - Měsíc ve dne, České Budějovice

    Beseda.

Zobrazit všechny události
 

Narozeninový dort pro medvědy v Ohradě

 Autor: ZOO Ohrada

    Autor: ZOO Ohrada

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - Medvědí bráškové Ben a Dick se narodili 30. ledna 1989. Jsou v zoologické zahradě Ohrada v Hluboké nad Vltavou. V pátek 31. ledna oslaví své pětadvacáté narozeniny. Ošetřovatelé si pro ně připravili vlastnoručně vyrobený dort. Kdo jim bude chtít popřát, může přijet tento pátek ve 13 hodin k jejich výběhu.

 

Jejich rodiče Marica a Gelu byli v srpnu 1976 přivezeni do Československa na výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích, kde byli vystaveni jako medvíďata. Po skončení výstavy byli věnováni hlubocké zoologické zahradě.
Od roku 1981 se Gelu a Marica začali pravidelně, každé dva roky, rozmnožovat a do roku 1993 odchovali patnáct mláďat. Jsou rodiče i medvědů Voka a Kateřiny (*1985), kteří byli na zámku v Českém Krumlově, Jardy (*1993), který donedávna žil na hradě Točník a jeho bratra ze zámku v Zákupech. V roce 1998 se Gelu a Marica přestěhovali do velkého výběhu plzeňské zoologické zahrady, kde svůj život dožili.
Abyste hlubocké medvědy rozeznali, tak dáváme malou nápovědu: Dick je ten světlejší a Ben je tmavší po matce
A proč jsou v Ohradě jen samci? Důvodem je regulace rozmnožování medvědů hnědých v českých zoologických zahradách. Medvědy odchované v lidské péči klasickým způsobem není možné vypouštět do volné přírody, v zoologických zahradách jich je zatím dostatek a předávat je soukromým chovatelům není vhodné.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace