Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Nekonečný ročník Filmového festivalu Černá věž je tady

 Autor: Kamila Dufková, PR koordinátorka festivalu

    Autor: Kamila Dufková, PR koordinátorka festivalu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nekonečný souboj mezi dobrem a zlem v nekonečném vesmíru. To je téma osmého ročníku Filmového festivalu Černá věž. Ten proběhne 23. a 24. listopadu v Českém rozhlase a promění Budějovice do žánru sci-fi. Zažijete virtuální realitu s Tomem Cruisem, nadabujete si Hana Sola a Princeznu Leiu nebo si zahrajete karetní hru Sabacc.

 

Filmový festival Černá věž začíná už zítra. Otevře ho koncert filmové hudby, a to ve čtvrtek 22. listopadu od 19ti hodin v budově E.ONu. Jihočeský symfonický bigband spolu se speciálním hostem, jímž je hudební skupina K. R. B. skládající se z žáků, klientů a zaměstnanců Centra ARPIDA zahraje slavné filmové melodie.

Filmová podívaná vás čeká hned následující den, a to od 16ti h v Českém rozhlase České Budějovice. Promítací pásma nabídnou dramata, odlehčené filmy i horory. Na festival se letos přihlásilo 143 snímků. „Je to o dvanáct více než loni," chválí si ředitel festivalu Milan Pleva. Do nominací se jich probojovalo 36. Kdo si odnese skleněnou sošku Černé věže českobudějovického sochaře Petra Janského, se filmaři dozví až na místě.

V sobotu 24. listopadu kromě dramat a odlehčených filmů uvidíte i dokumenty. Doprovodný program nabídne workshop Na zkoušku dabérem. Pod vedením dabérů Petra a Patrika propůjčíte svůj hlas Hanu Solovi nebo Princezně Leie. Vůbec poprvé festival nabízí workshop virtuální reality. „Ta se pomalu ale jistě čím dál víc dostává i do filmů," vysvětluje ředitel festivalu zábavu, která vás přenese z festivalu například do filmu Mission Impossible.

Novinkou festivalu jsou také dvě dvoudenní výstavy. Jakub Jelínek pořadatelům zapůjčil na oba dva dny masky a modely postaviček ze sci-fi snímků. „Helma byla vytištěna materiálem PLA a tiskne se průměrně čtyři dny, záleží na nastavení a hlavně na složitosti modelu," vysvětluje tvůrce nad jedním z exponátů. V prostoru festivalu si prohlédnete také pět vizualizací města laděné tematicky do sci-fi od designera Martina Hrabánka. „Vždycky mě zajímalo, jak by vypadaly Budějovice ve sci-fi filmu," uvažuje Milan Pleva.

Při závěrečném večeru také veřejnost poprvé zhlédne sci-fi fan film, který natáčel realizační tým FFČV, a poslechne si několik filmových sci-fi melodií ve speciální klavírní úpravě v podání Tomáše Lísala. Symbolickým vstupným, 80 korunami, přispějete na charitativní účely. „Od prvního ročníku pomáháme dětem s postižením z Centra Bazalka," vypráví ředitel festivalu Milan Pleva. Za utržené peníze získají speciální vzdělávací pomůcky tentokrát klienti s autismem. Vstupenky budou v prodeji na místě.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace