banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

  středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

 • Toulky za poznáním Severní Korea

  středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Němečtí policisté žádají jihočeskou veřejnost o pomoc při pátrání

 Autor: Policie SRN

    Autor: Policie SRN

JIHOČESKÝ KRAJ - Němečtí kolegové nalezli kosterní ostatky lidské lebky. Pravděpodobně žena zemřela v sedmdesátých letech. A obrací se na jihočeskou veřejnost s žádostí o pomoc při její identifikaci.

 

Německá policie, konkrétně Policejní prezidium Oberpfalz, hledá kohokoliv, kdo by pomohl objasnit nález lidských kosterních ostatků v lesíku Keilsteriner Hang. Nález se odehrál počátkem února roku 2017. I přes rozsáhlé pátrací akce se nepodařilo v okolí nalézt žádné další stopy ani ostatky. Identita osoby je tak neznámá.

Kriminalisté z Regensburgu kontaktovali vědce z Ústavu soudní medicíny Mnichov a také ze Svobodné univerzity Amsterdam s podnětem na rekonstrukci měkkých tkání lebky. Také vědce požádali o zjištění co největšího množství informací k neznámé.

Znalci uvedli, že se pravděpodobně v případu tohoto kosterního nálezu lebky jedná o ženu, která se mohla narodit v letech 1942 – 1944. Pravděpodobně zemřela v letech 1963 – 1968. Dětství strávila na Šumavě. Poslední léta žila pravděpodobně v Regensburgu.

Vědci také pomohli sestavit možnou podobu ženy z období před její smrtí. Fotografie jsou úmyslně vypracovány bez vlasů, neboť k nim ani k postavě nejsou žádná relevantní vodítka. Umístění očí, nosu a úst je velmi věrohodné. Nos měla žena hodně výrazný.

Kriminalisty zajímá jakákoliv informace k možné totožnosti ženy. Vzpomíná si někdo na pohřešovanou ženu z uvedeného období? Jakékoliv informace je možné sdělit policistům na lince 158 a nebo přímo německým kriminalistům telefonicky na čísle: 0049 941 506 2888.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • X 

  Reagovat

   

  Někdy v této době zmizela dcera manželů Škorpilových z Písku. Nalazena nikdy nebyla. Jak vypadala, nevím, doba ale odpovídá.

  Vloženo 5.9.2018 14:40:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace