Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Strakonický dudák aneb Hody divých žen

  pátek 23.8 20:30 - Hrad Strakonice - II. hradní nádvoří

  Hra J. K. Tyla v podání DS Čelakovský.

 • Vlksický Kašpar 2019 - Jonáš a Tingl - Tangl

  pátek 23.8 21:00 - Vlksice

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Nové prachatické zastupitelstvo se ještě nesešlo a už se mění jeho členové

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatické zastupitelstvo, které vzešlo z komunálních voleb na začátku října, mění své složení. Dva zvolení zastupitelé se rozhodli, že na svůj mandát rezignují ještě před slibem na ustavujícím jednání a nahradí je další v pořadí na kandidátkách. U vítězného hnutí Nezávislí se překvapivě rozhodla nebýt zastupitelkou dosavadní radní a ředitelka knihovny Hana Mrázová a za sdružení Pro Prachatice nepřijme mandát lékařka Jana Stráská. První jednání čeká zastupitele v pondělí 5. listopadu od patnácti hodin v sále Národního domu.

 

Jana Stráská se podle lídra sdružení Pro Prachatice Roberta Zemana rozhodla mandát nepřijmout z osobních důvodů. Do zastupitelstva tak usedne místo ní Júsuf Traore. Ten se dlouhodobě pohybuje v sociální oblasti. V Prachaticích například řídil neziskovou organizaci Portus a na městském úřadu ve Vodňanech vede odbor sociálních věcí, zdravotnictví a školství. „My jsme jasně již dlouho před volbami deklarovali svůj program a celkem logicky budu primárně stát za ním. Vzhledem ke své profesi a dlouhodobým snahám mi bude samozřejmě nejbližší oblast rodinná a sociální," uvedl pro Jižní Čechy Teď, na co se v pozici zastupitele chce zaměřit.

Hanu Mrázovou, která také rezignovala z osobních důvodů, pak nahradí v zastupitelstvu Petr Kolín, který řídí městskou společnost Tepelné hospodářství. Ten navíc usedne podle koaliční dohody i v radě města. „Složení rady města bude dle koaliční smlouvy následující: Za uskupení Nezávislí Martin Malý jako starosta, Vladimír Lang, Petr Kolín, Jiří Machart a Lenka Králová. Místostarosty budou za Ano Miroslav Lorenc a za ČSSD Jan Klimeš," uvedl starosta Martin Malý.

Staronovou prachatickou koalici Nezávislých, Ano a ČSSD, která ztratila ve volbách většinu a opírá se o jeden hlas komunistického zastupitele Zdeňka Kollara, zřejmě čeká na ustavujícím jednání kritika za výkon v minulém volebním období i za to, že se opřela právě o jeden komunistický hlas.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace