Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Večer otevřených dveří

    pátek 22.11 18:00 - Milevsko, Klášter

    Program: 18.00 – individuální porhlídka klášterních prostor 19.00 – koncert Scholy Gregoriana Pragensis

  • Češi na Měsíci aneb nejen kosmonauti zkoumají měsíc

    pátek 22.11 18:00 - Muzeum Jindřichohradecka, Balbínovo nám. 19, Jindřichův Hradec

    Přednáška lektorky budějovické hvězdárny Jany Nevrklové.

Zobrazit všechny události
 

O čem píší čerstvé Jihočeské týdeníky?

Jako každou středu je tu nové Táborsko, Písecké postřehy, Strakonicko a Milevské noviny!

Vyšlo najevo, že Vězeňská služba nevzdává svůj záměr stavět u Tábora věznici. Píše o tom Týdeník Táborsko. Monitoruje také, které školy dnes budou stávkovat. Dočtete se také, že z táborského Starého Města zmizí jedna z oblíbených galerií a co ji nahradí. Stavba seniorského domova u nemocnice startuje, i o tom Táborsko píše. V Soběslavi ožila zrenovovaná stará radnice, z Veselí Táborsko představuje autory vítězných Veselých kol. Nechybí informace o oživení subjektu Město mládeži, který se staví do čela táborských menších sportů pro dialog s městem. Sportovní rubrika zaostří na třaskavé derby krajské hokejové ligy mezi veselskou Lokomotivou a soběslavským Spartakem. Sedm branek padlo v Kvapilově ulici v Táboře na zápase třetiligového Táborska, i toto drama v Táborsku nechybí. Jednoznačnou záležitostí byla derby ve fotbalovém krajském přeboru, o kterých se také podrobně dočtete. Naposledy na podzim přináší Táborsko pohled na okresní fotbalové trávníky!

Písecké postřehy popisují závěr soudu s protivínským lékařem, kterého pacientka obvinila z pokusu o znásilnění. Dočtete se, co se soudu nezdálo. Informují o zvýšení nájmů v městských bytech i o tom, že ke zdražení pečovatelské služby zatím město nesáhlo. Ředitel Městské knihovny v Písku Roman Dub odpovídá v rozhovoru i na otázku, jestli už není v Písku kulturních institucí příliš a nepřetahují si návštěvníky. Postřehy představují úspěšné tanečníky z víkendové mezinárodní soutěže v line dance i úspěšné písecké ochotníky, kteří byli na Slovensku. Nechybí anketa se školami na Písecku na téma, zda jdou či nejdou dnes do stávky. Fotbalisté FC Písek slavnostně rozsvítili hlavní hřiště. Jak se jim dařilo proti pražské Slavii a co prozradil v rozhovoru kapitán a nejlepší aktér domácích Ondřej Běloušek? Čížová hostila Klatovy. Dočtete se, který hráč dělal hostům největší vrásky. Hokejistům se rozšiřuje marodka. Jak v okleštěné sestavě zvládli své zápasy? Sršni poprvé prohráli. Jaký celek byl nad jejich síly?

Týdeník Strakonicko aktuálně zjišťoval, které školy při dnešní vyhlášené stávce zůstanou zavřené či s omezeným provozem. V rozhovoru Strakonicko přibližuje životní příběh bývalého senátora Josefa Kalbáče, který byl 28. října na Pražském hradě vyznamenán. Reaguje také na problém laviček na Velkém náměstí a seznamuje blíž s dalšími lidmi, kteří byli oceněni na nedávném Fóru podnikatelů Strakonicka. Redaktoři vyjeli do Vodňan, Volyně, Radomyšle, tam všude se něco zajímavého dělo. Na sportovních stránkách se dočtete, jak fotbalový divizní nováček z Katovic dál šokuje. A vítězství o třídu slavil v krajském přeboru Junior Strakonice! Skončila i podzimní část okresního přeboru - Bavorov prošel bez ztráty kytičky. Prvenství v tabulce I. ligy drží házenkáři Strakonic, kteří uspěli na Chodově, do čela se posunulo i béčko HBC ve II. lize! Extraligové basketbalistky Strakonic přivezly ostudný debakl z Brna, ostudně prohráli i hokejisté Strakonic v krajské lize. Naopak Radomyšl deklasovala Božetice, kterým nadělila desítku.

Milevské noviny reagují na nedávné udělování pamětních medailí Milevska a z letošních oceněných přinášejí životní příběh lékaře Radovana Köhlera. Monitorují reakce na stávku ve školách a najdete i ohlas na nedávnou kauzu s bezplatným poskytováním parkovacích karet v Milevsku. Nechybí informace o výběru nového jednatele Služeb Města Milevska i bilance letošní sezony na koupališti. Milovníci historie si určitě rádi počtou o osudech sepekovských zvonů. Na sportu se v aktuálním vydání Milevských novin dočtete o netradičním závodu dvojic ve sportovní všestrannosti v sokolovně. Na poslední úspěchy navázali fotbalisté Sepekova nebo Kovářova, naopak Bernartice už čekají na zimní pauzu jako na smilování. Proč? A na portálu Jižní Čechy Teď se rozpoutala pod článkem o další porážce milevských hokejistů s Hlubokou (3:7) bouřlivá diskuse o aktuálním dění v hokejovém klubu. Co říkají zejména na poslední zápas samotní hráči nebo trenér? Najdete v Milevských novinách.

Magazín Jihočeských týdeníků píše o obrovském úspěchu trenéra malých vimperských hokejistů Davida Vinše. Ten prošel i táborským a strakonickým hokejem, takže jeho vítězství v celorepublikové soutěži Díky, trenére najde určitě ohlas nejen ve Vimperku, kde dnes žije.

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace