Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vimperské kvízování vol. 2

    pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

    Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

  • Renne Dang Live

    pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

    Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Objednat se po netu na vyšetření v nemocnici? Možná už příští rok

Ilustrační foto , Autor: Wikipedia

Ilustrační foto     Autor: Wikipedia

JIŽNÍ ČECHY – Už je to jako ve sci-fi filmu. Sedíte doma u počítače a objednáte si různé zboží a služby, ale také kontrolu u lékaře v nemocnici. Za chvilku víte, že jste objednán na určitou hodinu a máte mít sebou.... Už nebudete dlouho čekat v čekárně, přijdete ihned na řadu. To je sen nejen každého pacienta, ale i lékaře. Jihočeský kraj chce umožnit pacientům ve svých nemocnicích, aby se mohli objednat na ambulantní vyšetření také pomocí internetu. Záměr tohoto projektu doporučili krajští radní už ve čtvrtek 23. ledna ke schválení zastupitelstvu, které o něm rozhodne na svém zasedání ve čtvrtek 27. února.

 

Pokud projekt dostane zelenou, tak by mohl být spuštěn už od poloviny roku 2015 s tím, že i nadále bude možné se objednat osobně nebo po telefonu.
„Zavedení systému, který internetové objednávání umožní, si vyžádá náklady 1,285 milionu korun. Uvedenou částku chce kraj získat na základě žádosti podané do 19. výzvy Integrovaného operačního programu při spolufinancování ve výši patnácti procent,“ uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola.
V praxi to bude vypadat tak, že si pacient rozklikne webovou stránku příslušného ambulantního oddělení, najde si podle data a hodiny příslušné okénko a zadá tam své nacionále. „Volná okénka budou jednotlivé ambulance pravidelně aktualizovat, nemělo by se tedy stávat, že by na ošetření v jeden termín čekali zároveň lidé, kteří se objednali přes internet, osobně či po telefonu,“ dodal jihočeský hejtman.
Tento systém navíc pomůže zkvalitnit a plošně rozvinout rychlou a efektivní komunikaci zdravotního personálu mezi jednotlivými nemocničními pracovišti.
Zdroj: Radek Šíma

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace