Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Swing Band Tábor

  neděle 25.8 19:30 - Milevsko - 1. nádvoří kláštera

  Koncert.

 • Bartolomějské posvícení

  neděle 25.8 13:30 - Milevsko, park Bažantnice

  Neděle v lidovém tónu - Moravanka, Bohemia, myslivecké slavnosti a mnoho dalšího.

Zobrazit všechny události
 

Obnova školy a kaple reprezentuje kraj v soutěži o památku roku

Základní škola TGM ve Vimperku. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Základní škola TGM ve Vimperku.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE a VIMPERK – V celorepublikovém finále soutěže o Památku roku 2018 jsou dvě památky z Prachaticka. Respektive to, jak je radnice v Prachaticích a ve Vimperku obnovily. Z Jihočeského kraje postoupil do republikového finále projekt obnovy historické budovy Základní školy TGM ve Vimperku a také projekt obnovy kaple sv. Markéty na stejnojmenných lázních v Prachaticích.

 

Na jihočeské finalisty soutěže upozornil novináře bývalý starosta Vimperka Pavel Dvořák. Rekonstrukce školy TGM ve vimperském parku celkově stála bezmála třiadvacet milionů korun a trvala zhruba jedenáct let. Obnova školy soutěží v kategorii projektů s cenou bez DPH přesahující dva miliony korun. Pokud by byla vybrána za celorepublikového vítěze, získalo by město sto tisíc korun.

Obnova prachatické kaple sv. Markéty soutěží mezi menšími projekty s cenou do dvou milionů bez DPH a v případě jejího vítězství může město získat padesát tisíc korun. Její obnova trvala zhruba čtyři roky. Obě stavby pochází z druhé poloviny 19. století. - Soutěž o Památku roku vyhlásilo Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a jejím partnerem je Národní památkový ústav a Asociace krajů. Vítězové by měli být vyhlášení v březnu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace