Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country tancování

    středa 20.11 10:00 - Písek, KD

  • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

    středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

    Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

Opilý řidič zranil sebe a čtyři spolujezdce, dívka skončila ve vážném stavu

Ilustrační foto , Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto     Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď

TÁBORSKO – Případy alkoholu za volantem, z toho jeden s vážnými následky, řešili o uplynulém víkendu policisté z Táborska. Nejvážnější následky měla jízda mladého řidiče Peugeotu 307. Ten krátce po půl třetí hodině nad nedělním ránem havaroval na Chotovinsku. „Z důvodu nepřiměřené rychlosti neudržel svůj vůz na silnici. Nezvládl levotočivou zatáčku a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Zranil sebe a další čtyři mladé spolujezdce. Jedna z dívek musela být ve vážném stavu transportována na traumacentrum českobudějovické nemocnice,“ přiblížil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

 

V dechu řidiče policisté i po téměř dvou hodinách od nehody naměřili hodnotu 1,23 promile alkoholu. „Před soudem se tak bude zodpovídat nejen z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Ohrožen je až čtyřletým trestem odnětí svobody," dodal mluvčí.

Ze soboty na neděli krátce před půl druhou hodinou dále policisté kontrolovali řidiče středního věku v Michalské ulici v Bechyni, jenž s problémy řídil Škodu Roomster. V jeho dechu následně prokázali hladinu alkoholu ve výši bezmála 1,4 promile. Další řidič byl kontrolován krátce před pátou hodinou ranní v ulicích Tábora. Za volant svého Fordu usedl s hladinou alkoholu v dechu ve výši 1,7 promile.

„Oběma řidičům byla zadržena řidičská oprávnění a další jízda jim byla zakázána. Za ohrožení pod vlivem návykové látky jim může soud uložit až trest odnětí svobody na dobu jednoho roku," upřesnil Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace