banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Mosty

    sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

    Art festival.

  • Tata boys

    sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Osmnáctý ročník maratonu horských kol v Jistebnici je minulostí. Jaký byl?

Závodníci sdružení APLA Jižní Čechy. , Autor: Michaela photography

Závodníci sdružení APLA Jižní Čechy.     Autor: Michaela photography

JIŽNÍ ČECHY - V sobotu 19. srpna se jel osmnáctý ročník maratonu horských kol v Jistebnici. A jaký byl? V číslech by se mohlo říci 128 závodících dětí, 166 závodníků na dlouhé a 146 závodníků na krátké trati, 12 rodinných týmů, 14 udělených titulů Přeborník Jihočeského svazu cyklistiky v maratonu dětí a mládeže, rozdáno 77 medailí. Navíc se snědlo 250 koláčků a tančilo se do druhé hodiny ranní.

Podle uvedených čísle naprostá idylka. Ale k tomu je třeba ještě zmínit strach pořadatelů z avizované předpovědi počasí, to že v noci vítr polámal již postavený hasičský stan a musel se stavět náhradní, hromady sněhu, mezi kterými projížděli závodníci z dlouhé trati na sjezdovce pod hotelem Monínec, a také to, že zakoupením dresu APLA jste mohli přispět na dobrou věc…

Celé to vypuklo startem odrážedel, po kterých následovaly další a další dětské kategorie. I na těch malých závodnících byla znát tréma a nervozita. Ale jakmile zazněl povel START, bylo vidět, že je kolo baví a jezdí s chutí a úsměvem na tváři. A když k tomu ještě všichni v cíli dostanou výborný koláč, případné strasti a bolístky ze závodu jsou zapomenuty. Před slavnostním vyhlášením vítězů si všechny děti zadováděly na skákacím hradu nebo zatančily na směs dětských písniček. No a pak už přišly na řadu odměny. Vždy tři nejlepší z každé kategorie, pro vítěze navíc pohár a titul „Přeborník Jihočeského svazu cyklistiky v maratonu“.

Výsledky dětí ve zkratce:

OH: 1. Terezie Koblicová (Junior Cycling Projekt Team), 2. Adélka Janů (Cykloklub Chýnov), 3. Barbora Tomečková (GS cyklo team Jitebnice)

OK: Tobiáš Igler (IGI Team Prachatice), 2. Ondra Valeška (Valdoni), 3. Matyáš Polák (Cyklo ATOM cycling team)

U6W: 1. Pavlína Orlowská (Pepet), 2. Daniela Šašková (Kamenice n.Lipou) 3. Tereza Hronková (Biketime Bulls Písek)

U6M: 1. Šimon Müller (RTS Bikekids), 2. Tobiáš Vejslík (Pelhřimov), 3. Matyáš Domin (Hvězda Praha)

U9W: 1. Kateřina Bartošová (Junior cycling Projekt Team), 2. Adéla Dušková, 3. Karolína Rothbauerová (obě Biketime Bulls Píek)

U9M: 1. Jan Vajsejtl (Bikeclinic Junior Team), 2. Jakob Müller (RTS Bikekids), 3. Tadeáš Pazourek (Cycling Academy Tábor)

ZZ1: 1. Daniela Radová (Benešov žije sportem), 2. Nikola Hálková (Písek), 3. Veronika Horká (Junior Cycling Projekt Team)

M1: 1. Tomáš Kraus, 2. Kryštof Krešák (oba Cycling Academy Tábor), 3. David Janík (SP Kolo Loap Specialized)

ZZ2: 1. Daniela Radová (Benešov žije sportem), 2. Simona Kotlínová, 3. Klára Hronková (obě Biketime Bulls Písek)

M2: 1. Štěpán Hynšt (GS cyklo team Jistebnice), 2. Jakub Vlasatý, 3. Marek Witkowski (oba Biketime Bulls Písek)

Pak už se zpod brány TREK na náměstí v Jistebnici vyrazili závodníci, kteří se rozhodli vydat na trať dlouhou 26 km s převýšením 592 m. Půl hodiny po nich zase ti, , kteří zvolili trasu 45 km s převýšením 1058 m. Tentokrát je sice nečekal obávaný výjezd po sjezdovce na Monínci, ale průjezd mezi hromadami sněhu na malé sjezdovce pod hotelem, výběh schodů k hotelu a následný výjezd či pro většinu startovního pole výběh či spíše výšlap po kořenech turistické cesty nahoru nad sjezdovku ho více než stoprocentně nahradily. Na vrchařskou prémii na Monínci dorazil jako první Jan Beneš z Cyklostport-Pitstop.cz, celkový vítěz dlouhé trasy. Jako odměnu obdržel poukaz na ubytování pro dvě osoby v hotelu Monínec, takže si tohle středisko bude moci prohlédnout znovu - i bez závodního stresu a spěchu.

Do cíle přijíždí jeden závodník za druhým, často se bojuje ještě i na startovní čáře a pak už jen úsměvy do fotoaparátů, poplácávání po zádech, podávání ruky soupeři či kamarádovi, boloňské těstoviny, káva, domácí perník upečený pořadateli…

Úderem páté hodiny odpolední se na pódiu objevily pořadatelky ve slavnostním oblečení a nastalo dekorování prvních pěti nejlepších z každé kategorie na dlouhé trati a prvních třech na trati krátké. Nezapomněli jsme ocenit nejmladšího (Tomáš Janů, Mníšek p.Brdy, roč.2009 a Tomík Rybařík, GS cyklo team Jistebnice, roč.2008) a nejstaršího závodníka (Antonín Florián, SK FIT Tábor, roč.1949), rodinné týmy (1.místo Tomečkovi, GS cyklo team Jistebnice, 2.místo Rybaříkovi, GS cyklo team Jistebnice, 3.místo Orlowští, Pepet) ani tandemy (Jana Charvátová a Václav Morozov, AGRO 21).

Výsledky hlavních závodů ve zkratce:

M3: 1. Michal Volf (COPR Přeštice), 2. Martin Dušák (ČS Specialized MTB Junior Team), 3. Zdeněk Fiedler (Čistý sport Way2Live)

A2: 1. Michal Zápotocký (EXPRES CZ-SCOTT Team Kolín), 2. Jan Havránek (Čistý sport Way2Live), 3. Filip Trnka (Z Bike Team Třeboň)

B2: 1. Robin Hyšpler (Prodoli Racing Team) – celkový vítěz krátké trati 1:07,14, 2. Ondra Stropnický (Prodoli Racing Team), 3. Ondřej Bambula (ČEZ CT Tábor)

C2: 1. Martin Lepič (Prodoli Racing Team), 2. Luboš Kovařík (Cycling Academy Tábor), 3. Antonín Florián (SK FIT Tábor)

D2: 1. Kurt Mitgutsch (Rad&Nabe Union Oepping – AT), 2. Ladislav Bubla (GS cyklo team Jistebnice), 3.Miroslav Kelner (Bike team Č.Krumlov)

E2: 1. Jiří Svoboda (Authentic Bike Třebíč), 2. Antonín Florián st. (SK FIT Tábor), 3. Jiří Lenc (MTB Šumava Riders)

Z3: 1. Klára Šafaříková (GS cyklo team Jistebnice), 2. Barbora Macháčková (GS cyklo team Jistebnice), 3. Lenka Kotrbová (Authentic Bike Třebíč)

Z2: 1. Nikola Nováková (GS cyklo team Jistebnice), 2. Monika Klimešová (Brno), Lenka Žáková-Trpáková (Fitness Bikers Team Nuzbely)

H2: 1. Lucie Tomečková (GS cyklo team Jistebnice) – celková vítězka v ženách krátké trati 1:23,40, 2. Lenka Mráčková (Cykloklub Chýnov), 3. Pavla Křešáková (Cykloklub Chýnov)

TD: 1. Jana Charvátová, Václav Morozov (AGRO 21)

A1: 1. Jan Beneš (Cyklosport-Pitstop.cz) – celkový vítěz dlouhé trati 1:50,42, 2. Jaroslav Šitner (GS cyklo team Jistebnice), 3. Jan Mikolášek (Velosport Valenta Scott Team)

B1: 1. David Kníže (Prodoli Racing Team), 2. Ivan Rybařík (GS cyklo team Jistebnice), 3. Zdeněk Tomeček (GS cyklo team Jistebnice)

C1: 1. Tomáš Jakeš (Prodoli Racing Team), 2. Libor Zavadil (VELO Dvořák), 3. Jan Benda (SK FIT Tábor)

D1: 1. Alan Vaněk (Cyklo ATOM cycling team), 2. Richard Zdeněk (Kbely Cycling Team), 3. Michael Schiffer (Bike-Altmann.at)

Z1: 1. Pavlína Macková (Cykloklub Chýnov), 2. Eliška Hrušková (Prodoli Racing Team), 3. Veronika Nováková (PROMPT2 go!team)

H1: 1. Kamila Petráková (Apex-Bike Klub Tábor) – celková vítězka v ženách dlouhé trati 2:23,57, 2. Jana Matlášková (Cyklo Jiřička Č.Budějovice), 3. Gábina Hrubá (BSK rating)

Takže takhle nějak to probíhalo na závodní trati letos, Pak už kdo chtěl zůstal, tančil, zpíval a dobře se bavil až do pozdních nočních či brzkých ranních hodin. V neděli ráno se vše rozebralo, uklidilo, rozvezlo, odvezlo, složilo. Nezasvěcený by nepoznal, že se tady něco dělo…… Tak za rok zase v Jistebnici!

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace