Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Papír je mrtev. Ať žije papír! Čeští a němečtí studenti vzdali divadelním představením hold papíru

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU / PRACHATICE - Fakt, že se dnešní mladí lidé umí kreativně vyjádřit, dali společně najevo čeští a němečtí studenti 28. a 29. května na Hluboké a v Prachaticích.

 

 

V pondělí 28. května se uskutečnilo na Městském úřadu v Hluboké nad Vltavou dvojjazyčné divadelní představení Papír a Štift. Celkem 17 mladých lidí z Čech a Bavorska vložilo svou fantazii, kreativitu a divadelní um do 40 minutové hry plné zvratů, emocí a pompézního závěru, ve kterém papír a tužka rozhodně nestály ve stínu moderní techniky v našem globalizovaném světě.

 

Mladí lidé se poprvé setkali 22. května, kdy jejich pobyt na Hluboké začal. Navštívili pobočku Faber Castell i továrnu Koh-i-Noor v Českých Budějovicích. K dispozici měli velké role papíru, které jim posloužily při tvorbě představení. V rámci studia tohoto materiálu namáčeli, muchlali, trhali a prosvěcovali papír různé kvality. Vlastnosti a možnosti použití papíru rozvíjeli také během jednodenního workshopu se scénografkou Kristýnou Täubelovou. Projekt Papír a Štift vede režisérka Linda Straub spolu s Valentinou Eimer z Norimberku.

 

Linda Straub k tomu dodává: „Práce v Hluboké nad Vltavou nás nesmírně bavila. Papír je skvělý materiál nejen pro divadelní tvorbu scén, skrývá v sobě také širokou škálu možností.”

 

Už jste se někdy zkusili zamotat do papíru a udělat ze sebe kuklu? Už jste se někdy zahrabali do hromady papírových chuchvalců nebo s papírem tancovali? Pomocí papíru se dají vyluzovat kapky deště a můžete se jím prodrat jako rostlina skrz beton.

Chuť a nadšení pro tvorbu ocenili větší i menší diváci hlasitým potleskem, na konci představení mezi nimi a aktéry došlo k živé diskusi. Představení, ve kterém byl důraz kladen na vizuální složku a vyjádření se převážně beze slov, mladí lidé předvedli také 29. května ve Střední pedagogické škole Prachatice. Druhý týden ve své tvořivé práci pokračují v Hohenau v Bavorském lese, kde je čekají další tři představení. Projekt končí 4. června.

 

 

Čojč divadelní síť Čechy-Bavorsko, která tento projekt organizuje, má dlouholeté zkušenosti s interkulturní divadelní prací.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace