Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Den s Lesy ČR

  neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

  Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

 • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

  neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

Písek zábavnou pyrotechniku neomezí. Tábor k tomu chystá vyhlášku

JIŽNÍ ČECHY - Trpělivost s těmi, kteří ve městech přelom roku změní v nepřetržitou střelnici, už je v některých místech u konce. Tábor reaguje na stížnosti majitelů vystresovaných zvířat, ale i ostatních, kterým vadí libovolné používání zábavní pyrotechniky. Připravuje k tomu městskou vyhlášku. V Písku měla rada města tento problém na stole také. Rozhodla se ale, že zábavní pyrotechniku zakazovat nebude.

V Písku

"Rada města Písek projednala možnosti omezení používání zábavní pyrotechniky na území města k tomu určenou vyhláškou. Radní vyjádřili pochopení pro stížnosti občanů, avšak většinou hlasů se přiklonili k názoru, že používání zábavní pyrotechniky nebude zatím tímto způsobem v našem městě omezováno či zakazováno," stojí ve vyjádření tiskové mluvčí města Ireny Malotové. 

„Je to především kvůli problematické vymahatelnosti dodržování takovéto vyhlášky a dále proto, že zvýšené používání zábavní pyrotechniky se obvykle časově omezuje jen na dobu kolem zimních svátků. Nicméně orgánem příslušným k případnému přijetí obecně závazné vyhlášky je zastupitelstvo města, které může na tento problém reagovat," konstatuje místostarosta Jiří Hořánek.

Používání amatérské pyrotechniky vadí především majitelům psů. Zvýšené množství stížností řešila v posledních dnech loňského a prvních dnech letošního roku Městská policie Písek. Své názory vyjádřila řada Písečanů také v rubrice Dotazy občanů na oficiálních internetových stránkách města. I když diskuze na uvedené téma zde byla již uzavřena, všechny zaslané příspěvky budou předány vedení města.

„Samozřejmě, že nám není lhostejné, když něco lidem v Písku vadí. Ale v této věci jsme se rozhodli zatím zachovat status quo i proto, že nechceme zvyšovat míru regulace chování občanů další vyhláškou," dodává Jiří Hořánek s tím, že by namísto pouhého zákazu určitě pomohlo více osvěty, respektu a tolerance.

V Táboře

V Táboře na webových stránkách města běží momentálně anketa, kterou se mohou lidé vyjádřit, zda si přejí naprostý zákaz rachejtlí, povolení pyrotechniky na přelomu roku anebo jim to vůbec nevadí. Diskuse k připravované vyhlášce se rozběhla, i v Táboře ale lidé poukazují na problematické postihování případného zákazu. Od jedné z občanek zazněl i názor, že město by mělo vyčlenit pro tuto zábavu plochu někde za městem a tam případně pořádat i velký novoroční ohňostroj. 

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Takové"manévry", jako byly letos, je naprostá bezohlednost, sprostota až drzost vůči občanům, kteří nejsou vyznavači této debilní zábavy a musí trpně snášet mnohahodinové řádění těchto bláznů. Jsem pro zákaz a to úplný.

  Vloženo 30.1.2018 20:47:01

 • Nick 

  Reagovat

   

  Petardy je nenormální zábava debilů!

  Vloženo 30.1.2018 10:51:14

 • spermoň 

  Reagovat

   

  rodí se zákaz nad zákaz, vše je regulováno, svoboda je už vzpomínkách, ne v současnosti, pomaloučku už bude trestné i prdnutí živočišných plynů, zeman má pravdu, jen prstíček a .....

  Vloženo 29.1.2018 16:46:28

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   a s realitou tábora, byl bych asi i pro zákaz dlouhých vlasů u starostů, protože proto, asi jako jiné prosazené zákazy, nesmyslné. když můžou oni, můžu chtít i já, jde přeci o moji svobodu, akorát nemám tu vyhandlovanou moc, jako oni

   Vloženo 29.1.2018 16:48:45

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nežijeme v anarchii ani v džungli a všechno MUSÍ mít svoje pravidla. To není o zákazech a příkazech.

   Vloženo 30.1.2018 20:49:00

 • Edita 

  Reagovat

   

  Přesně tak!

  Vloženo 29.1.2018 14:28:40

 • písečák 

  Reagovat

   

  Hlavně nehažte petardy na Hradišti u okruhu - Knot tam popíjí kávu!

  Vloženo 29.1.2018 13:45:26

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Koho jste si zvolili toho máte.

   Vloženo 29.1.2018 15:16:14

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace