Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Pletky s Vlastou

  středa 13.11 9:00 - Písek, Senior Point

  Tvořivé setkání.

 • Country tancování

  středa 13.11 10:00 - Písek, KD

  Výuka old time amerických tanců, moderních country tanců a řeckých kolových tanců.

Zobrazit všechny události
 

Pojišťovací podvody i na jihu Čech frčí. Kožená sedadla prý měla poškodit veverka...

JIŽNÍ ČECHY - Za první pololetí letošního roku odhalili vyšetřovatelé Allianz pojišťovny podvody za téměř 170 milionů korun, což je o 11 milionů více, než za stejné období loni. Počet prošetřovaných podezřelých případů byl nejvyšší v Praze, ve Středočeském a Jihomoravském kraji. Největší nárůst zaznamenali detektivové v Královéhradeckém kraji, kde letos odhalili podvody za 28 milionů korun. Ještě v roce 2016 to přitom bylo za pouhé tři miliony. Jihočeši jsou ale v nelichotivém žebříčku čtrnácti krajů hned pátí.

 

Allianz už standardně používá tzv. Fraud management systém, což je sofistikovaný systém detekce pojistných podvodů. „Na základě nastavení vstupních parametrů systém automaticky upravuje podezřelost pojistných událostí a zasílá jejich pravidelný každodenní report našim vyšetřovatelům, kteří je prověřují," vysvětluje manažer operačních rizik vyšetřování pojistných podvodů Michal Vlk. Tento systém je jedním z hlavních analytických nástrojů, který pomáhá pojišťovně v boji s pojistnými podvody. 

Ani v Jihočeském kraji nezůstávají podvodníci pozadu. Počet odhalených podvodů u pojišťovny Allianz sice meziročně klesl ze 114 na 107 případů, zato škoda narostla z 6,7 na 10,5 milionu korun.

 

Celkově detektivové Allianz za první pololetí letošního roku v rámci republiky přišli na 1046 pojistných podvodů se škodou téměř 170 milionů korun. Jeden z kuriozních případů:

 

Poškodil si interiér auta a svedl to na veverku

Klient nahlásil pojišťovně, že své vozidlo zaparkoval poblíž lesa a po návratu z hub zjistil, že má poškozený jeho interiér, včetně kožených sedadel. Detektivům se celý příběh od počátku zdál podezřelý, neboť vozidlo neneslo žádné známky násilného vniknutí. Motorista však trval na svém, že je to proto, že se do vozidla vloupal neznámý hlodavec, zřejmě veverka.
Této absurdity se nechtěl vzdát, a tak si detektivové přizvali soudního znalce z oboru motorových vozidel, který jednoznačně konstatoval, že k poškození došlo v důsledku nešetrného zacházení ze strany majitele auta, dále pak dlouhodobým užíváním a v případě kožených sedadel i nedostatečnou péčí.
Motorista se nakonec přiznal, že si příběh vymyslel, neboť si chtěl na úkor pojišťovny poničený interiér omladit. Díky své pohádce o nenažrané veverce teď bude muset zaplatit pojišťovně finanční prostředky vynaložené na přizvání soudního znalce, které mohl použít právě na renovaci kožených sedaček.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Edison 

  Reagovat

   

  To já měl před léty v autě palubní desku a další z teakového dřeva a co čert nechtěl $ nejdříve mi dřevo sežral nějaký červík a posléze nějaký čert mi ukradl celé auto i s červíky. A pojišťovna v tomto případě souhlasila s poškozením vozu červíčky a s radostí mi o to ponížila náhradu, bez analitického šetření. A já na nasra-ou veverku věřim...

  Vloženo 25.7.2017 14:18:05

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace