Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tradiční benefiční vánoční koncert

    pondělí 16.12 18:00 - Písek, Trojice

  • Izrael - Po stopách Ježíše Krista

    pondělí 16.12 10:00 - Písek, Senior Point

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Policie chytila dva amatérské padělatele. Ženu a seniora ve finanční nouzi

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeským kriminalistům se podařilo objasnit dva případy padělání. V prvním hrály roli asi Vánoce, coby finančně náročné období, které přinutily jednu ženu v Českých Budějovicích zkopírovat několik bankovek na firemní tiskárně. A ve druhém jde o seniora, který se pokusil vylepšit si dovolenou padělky. V obou případech hodnotí policisté padělané bankovky jako amatérské.

 

O Vánocích se v Českých Budějovicích objevilo několik falešných bankovek v nominální hodnotě tisíc a pět set korun. „Jednotlivé stopy dovedly kriminalisty do prostor jedné budějovické společnosti. Naštěstí podezření na firemní „velkovýrobu" padělků bankovek se nepotvrdilo," řekl krajský policejní mluvčí Jiří Matzner. Za paděláním nestála celá firma, ale jen jedna žena. Ta se ocitla ve finanční nouzi a tak se pokusila o padělání na firemní multifunkční tiskárně. Peníze na kopírování vzala z firemní pokladny. „Aby nebyla přistižena při udávání padělků, tak bankovky, které padělala, vrátila zpět do firemní pokladny. Policistům se ke svému činu při výslechu doznala," vysvětlil mluvčí.

A kriminalisté dnes také informovali, že o Vánocích také objasnili případ padělaných bankovek z loňského léta u Bezdreva. „Nakonec se ukázalo, že u známého jihočeského rybníka trávil dovolenou senior z Brna, který si pomocí dvou dvoutisícikorunových bankovek a jedné „tisícovky" vylepšil dovolenou," řekl krajský mluvčí. Senior ale nebyl moc opatrný a jednou falešnou bankovkou zaplatil zálohu při půjčení kola, při kterém ale také pronajímateli ukázal své doklady.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace