Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Country tancování

    středa 20.11 10:00 - Písek, KD

  • Géniové světové hudby v klavírních proměnách

    středa 20.11 19:00 - Písek, Trojice

    Jiří Pazour – skladatel, koncertní klavírní improvizátor a pedagog Pražské konzervatoře.

Zobrazit všechny události
 

Policisté jihočeské zásahovky potvrdili, že patří mezi špičku v oboru

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Pětičlenný tým policistů ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, se minulý týden zúčastnil prestižního mezinárodního závodu policejních zásahových jednotek, který proběhl ve vojenském výcvikovém prostoru Lešt na Slovensku.

Během dvou dnů, ve kterých policisté plnili sedm náročných disciplín, jihočeši opět prokázali, že ve svém oboru patří k nejlepším. Závod nebyl jednoduchý už proto, že se jeden z členů týmu při první disciplíně zranil, a tak policisté jihočeské zásahovky absolvovali zbytek závodu pouze ve čtyřech bez možnosti se při disciplínách vystřídat. I tak přivezli ze závodu, kterého se zúčastnilo celkem jedenáct týmů, druhé místo.

Při plnění soutěžních disciplín pracovali ve výškách a nad volnou hloubkou, prověřili své střelecké, taktické, fyzické dovednosti i orientaci v neznámých prostorách. A především pak schopnost týmové spolupráce. Neminula je ani disciplína, ve které přejížděli tamní jezero na raftu, plavali, slaňovali z trenažéru vrtulníku, pracovali v zakouřených místnostech, ve které nebylo vidět na krok. Stříleli za jízdy z vozidla, poskytovali první pomoc. Důraz byl v disciplínách kladen i na schopnost zapamatování si určitých věcí, kódů a situací, ze kterých pak mohli těžit dál.

Policisté ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje se mezinárodních mistrovství zásahových jednotek účastní v obdobném složení každý rok. Zlaté, stříbrné a bronzové medaile, které pravidelně přivážejí, jsou důkazem toho, že jsou to chlapi na svém místě. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace