Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Policisté za víkend zjistili 423 přestupků na silnicích

JIŽNÍ ČECHY - O uplynulém víkendu se uskutečnilo pokračování dopravně bezpečnostní akce pod názvem Prázdniny. S cílem snížení dopravní nehodovosti policisté kontrolovali většinu silničních tahů v Jihočeském kraji.

Od pátku do neděle obsadilo komunikace 250 policistů a ti zkontrolovali více jak 2500 vozidel. "Přitom zjistili 423 přestupků, kdy nejčastěji bylo porušení nejvyšší povolené rychlosti v jízdě, a to 110. Třicet lidí se nepřipoutalo bezpečnostním pásem,v devíti případech strážci zákona zjistili požití alkoholu a v jednom případě psychotropní látky. U 80 motorových vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav," popisuje výsledky akce policejní mluvčí Milan Bajcura s tím, že při jízdě na dálnici D3 a D4 si devět řidičů nevylepilo dálniční známku a čtyři neměli doklad o pojištění odpovědnosti.

Policisté varují, aby lidé zejména v letních měsících dbali zvýšené opatrnosti, kdy se na silnice vydávají i nevyježdění řidiči.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace