Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Letní koncert pěveckého souboru Regina Vodňany

    středa 26.6 18:00 - Vodňany, Husův sbor

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Prachatice prověřují možnost záchrany chátrajícího domu v Klášterní ulici

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatické zastupitelstvo dalo zelenou prověření možností k záchraně chátrajícího domu číslo 181 v Klášterní ulici v centru města. Dům je podle katastru nemovitostí zatížen řadou exekucí a rychle chátrá. Před několika lety město muselo zabezpečit jednu ze zdí tak, že je zapřena o sousední objekt nové radnice. Právní situace kolem domu se jeví tak, že jediný, kdo ho může zachránit, je město.

 

Návrh na prověření možností záchrany domu předložil za Živé Prachatice zastupitel Jakub Nepustil. „Kolem toho domu chodíme, ten dům chátrá a děláme, že je to soukromá věc a doufáme, že se to nějak vyřeší," řekl. Dům je památkou a majitel nemá podle všeho peníze na jeho údržbu a na domě váznou exekuce. A šance, že by se našel soukromý investor, který ho zachrání, se jeví jako mizivá. „Otázka stojí tak, jestli přiznáme otevřeně, že ten dům necháme spadnout, anebo jestli ho budeme chtít zachránit, protože jsme kulturní město," řekl Jakub Nepustil.

Navrhl prosto, aby právníci prověřili, jestli by město třeba pohledávky na domě nemohlo odkoupit za nějakou zbytkovou cenu, k domu se tak dostalo a pustilo se do jeho opravy. Starosta Martin Malý předložil zastupitelům odhad, který spočítal, že základní zajištění objektu proti jeho dalšímu chátrání by stálo odhadem šest až sedm milionů korun a že by na to bylo možné čerpat dotace. Návrh Jakuba Nepustila nakonec podpořilo všech 21 přítomných zastupitelů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace