Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Prachatice zaplnila ptačí krmítka z domu dětí. Přisypávat do nich může každý

 Autor: DDM Prachatice

    Autor: DDM Prachatice

PRACHATICE – Děti z přírodovědných kroužků prachatického domu dětí a mládeže opět po roce zaplnily Prachatice ptačími krmítky. Vyrobily je v rámci práce v kroužcích, do kterých chodí, a do jejich plnění krmením se může zapojit i široká veřejnost. Najít je můžete třeba u bašty Helvít, na borovici u hokejbalového hřiště, v odpočinkové zóně domu seniorů na Skalce, na zahradách všech mateřských škol a na dalších místech Prachatic.

 

Krmítka mají pomoct opeřencům žijícím ve městě s přečkáním zimy, která v těchto dnech začala poměrně zostra a brzo. A čím je vhodné je krmit? Semeny. „Mezi semena patří například slunečnice, len, konopí, proso nebo mák, nasekaná jádra vlašských a lískových ořechů, nesolené arašídy. Z plodů se v krmítku může objevit jeřabina, hložinka, rakytník, ptačí zob, bez černý nebo rozinky. Největší a velmi vítaný zdroj energie představuje lůj nebo vnitřní sádlo," uvedl pro Jižní Čechy Teď ředitel prachatického domu dětí a mládeže Jiří Machart. Naopak nedoporučuje čerstvé a slané pečivo, solené a kořeněné uzeniny, těstoviny, brambory a jiné podobné kuchyňské zbytky. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace