Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Prachatická knihovna zahájila čtenářskou ligu s novinkou

 Autor: Městská knihovna Prachatice

    Autor: Městská knihovna Prachatice

PRACHATICE - Městská knihovna Prachatice, stejně jako všechny knihovny v České republice, slavila na začátku října Týden knihoven. Oddělení pro děti a mládež v tomto týdnu zahajuje tradičně svoji celoroční soutěž nazvanou Čtenářská liga, která oceňuje nejlepší čtenáře. Ti úplně nejlepší mají v březnu možnost prožití dobrodružné Noci s Andersenem v prostorách knihovny.

 

Letošní liga přichází s velkou novinkou, kterou jsou dárečky za každou přečtenou knihu. Po dočtení knížky může malý čtenář knihovnici krátce povyprávět o obsahu knihy, za níž potom dostane bod do soutěže a dáreček v podobě jedné kartičky pexesa pro malé děti nebo jedné karty ke hře Knihovníček pro děti větší.

Karetní hra Knihovníček je velmi podobná hře Černý Petr, rozdíl je pouze v pozitivním závěru – komu zůstane v ruce poslední karta se skřítkem Knihovníčkem, ten zvítězí. Ostatní karty zobrazují postavy ze Starých pověstí českých a stejně jako postavičky z pexesa je nádherně nakreslila ilustrátorka Zdeňka Študlarová. Její obrázky jsou mezi dětmi velmi oblíbené a stejně tak setkání se samotnou ilustrátorkou patří k těm milým a příjemným.

Děti, které se ve čtvrtek 4. října slavnostního zahájení Čtenářské ligy zúčastnily, si pod vedením Zdeňky Študlarové zkusily nakreslit samotného skřítka Knihovníčka a také rysa, který je vyobrazen na jednom z obrázků hry pexeso. A nyní si již dětští čtenáři Městské knihovny Prachatice mohou knížky půjčovat, číst a soutěžit. Knihovnice oddělení pro děti a mládež se moc těší na jejich návštěvu!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace