Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Black and white

  neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

  Koncert.

 • Strakonický drak

  neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

  Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Prachatická opozice viní z pondělního selhání starostu a mluví o ostudě

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Předčasně ukončené pondělní jednání prachatických zastupitelů už má pokračování. Opozice se shodla na společném vyjádření, ve kterém kritizuje starostu, klade mu krach za vinu a mluví o ostudě. Koalice, která nebyla včera schopná si program schválit, naopak svolala nové jednání zastupitelstva na pondělí 8. dubna už od dvanácti hodin do Národního domu. A to se stejným programem, jako včera. Opět si tak zřejmě chce prosadit svou.

 

Program zastupitelstva se stal přitom včera předmětem sporu mezi opozicí a koalicí. Opozice ho považuje za neúměrně dlouhý – má dvaatřicet bodů a jeho projednání může trvat i patnáct hodin, když lze odhadnout, že na každý bod je třeba v průměru půl hodiny. Opozice chtěla program rozdělit, koalice ne. Ani jedna strana ale neměla jedenáct hlasů na prosazení svého a bez schváleného programu nebylo možné jednat a starosta zasedání ukončil. Podle některých opozičních zastupitelů pro to ale nebyl důvod a situace měla i jiná řešení.

Zastupitelé města zvolení za ODS, Živé Prachatice, PRO Prachatice a KDU-ČSL k tomu vydali následující prohlášení:

Neochota komunikovat a naprosté válcování opozice zapříčinilo ostudu, kterou 4. jednání zastupitelstva skončilo ještě dříve, než mohlo začít. Současná městská koalice vedená starostou Martinem Malým nebyla schopna zajistit ani křehkou většinu pro schválení programu. - Vedení města se vymstila neochota pořádat jednání zastupitelstva v častějších termínech, což opoziční zastupitelé dlouhodobě požadují. Na včerejším jednání bylo navrženo velké množství bodů programu mimořádného významu, které evidentně nebylo možné projednat v časově přijatelné době. Případné vystoupení veřejnosti, které je dle jednacího řádu možné až na konci programu, by tak pravděpodobně proběhlo až v pozdních nočních nebo ranních hodinách.

Proto jsme jako opoziční zastupitelé podali návrh na rozdělení navrženého programu do dvou samostatných jednání s tím, že na probíhajícím jednání by byly řešeny body s termínovou prioritou. Body méně časově naléhavé a současně vyžadující dlouhé projednání by byly odloženy na jednání následující. Vedení města na náš konstruktivní návrh nepřistoupilo a raději jednání zrušilo. Dojde-li odložením zastupitelstva k prodlení v důležitých bodech, například ztrátě dotací, odpovědnost padá jedině na hlavu současného vedení města pod taktovkou starosty Martina Malého.

Vyjádření vedení města a koalice zjišťujeme.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Zkuste někde v práci říct, že těch úkolů je moc a že je třeba některé vyškrtat.

  Vloženo 2.4.2019 10:38:41

  • Petr 

   Reagovat

    

   A to si prý do programu 11 z těch 31 bodů opozice dala sama...tak co brečí?

   Vloženo 2.4.2019 14:08:58

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Opozice zjevně nechce nic dělat, jen destrukci. To ji baví...

    Vloženo 2.4.2019 14:10:29

   • Jakub Nepustil 

    Reagovat

     

    Nebrečíme. Body do programu zpracováváme postupně, není naší vinou, že zastupitelstvo se koná tak zřídka. Nebo snad konání v tak dlouhých intervalech je právě záměrem, abychom žádné návrhy nepodávali??

    Vloženo 3.4.2019 15:25:04

  • František 

   Reagovat

    

   Dobrý den. Nikdo nemluvil o vyškrtání. Opoziční zastupitelka Šternberková navrhovala body rozdělit do 2 zasedání. Vy, když máte v práci moc úkolů, tak je děláte bez přestávky celou noc až do druhého dne? Nebo si je rozdělíte na dva dny a věnujete jim náležitou pozornost?

   Vloženo 2.4.2019 17:43:34

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Zastupitelstvo se dá vždycky přerušit a pokračovat druhý den. Hlavně, že opozice chtěla svolat nové ZM co nejdříve a v pondělí 8.4. tam prý nebude Nepustil a údajně všechny své body stáhl z jednání. Nějak tomu jednání opravdu nerozumím...

    Vloženo 2.4.2019 18:52:08

    • Jakub Nepustil 

     Reagovat

      

     Na neplánovaném jednání 8.4. být nemohu, jsem pracovně v zahraničí. Své body tedy stahuji proto, abych je mohl odprezentavat na dalším jednání.

     Vloženo 3.4.2019 15:22:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace