Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Prachatické muzeum představuje rok 1918 na Prachaticku

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – V Prachatickém muzeu začala výstava, která se věnuje sto let starým událostem na Prachaticku. A to zejména tomu, jak se zde vyhlašovalo samostatné Československo, ale třeba i našim legiím v Rusku. Potrvá do konce roku a Prachatické muzeum ji připravilo s okresním archivem a netolickým muzeem.

 

„Ta výstava je mimo jiné zajímavá tím, že na ní není ani jeden exponát z Prachatického muzea," řekl historik mladších dějin muzea a autor scénáře výstavy Pavel Fencl. Exponáty na výstavu zapůjčilo Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích a Státní okresní archív. Včerejší vernisáž hudebně doprovodil saxofonový soubor prachatické základní umělecké školy.

Návštěvníci tu najdou například i známou císařskou vyhlášku, pro kterou se vžil název podle jejích prvních slov Mým národům. Ale také třeba rakousko-uherskou orlici, která visela do vyhlášení republiky na netolické radnici nebo telegramy, které přišly do Netolic a oznamovaly vyhlášení samostatného Československa.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace