Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Prachatické muzeum zahájilo sezónu se služební kynologií

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 6.4.2019 10:23

PRACHATICE – Prachatické muzeum zahájilo v tomto týdnu novou výstavní sezónu. A na začátek přivítalo zajímavou výstavu s nepříliš obvyklým tématem, která se věnuje české služební kynologii a jejím dějinám. Zahájit ji přijeli její autoři Markéta Voříšková a dlouholetý policista a kynolog Jiří Rulc.

 

„Výstava vznikla po vydání mé knihy o české služební kynologii," řekl Jiří Rulc s tím, že jde o průřez jeho knihou a dějinami kynologie. Expozici tvoří hlavně panely s texty a fotografiemi. Například o prvním četnickém psinci v Písku, ale návštěvníci tu najdou i exponáty zapůjčené z Muzea Policie ČR a od Policie ČR. Zejména figurína muže, na kterém psi cvičili zadržení pachatele, zaujme.

Jiří Rulc prošel u policie lidově řečeno od píky až k vedoucím postům. Mimo jiné byl i součástí velkých vyšetřovacích týmů, které hledaly pachatele vražd. Kynologie a historie jsou dvě jeho záliby, které se propojily v této výstavě ale i v jeho knize z roku 2010 nazvané Dějiny služební kynologie. Na výstavě najdete i jeho fotografii s jeho prvním psem Kazanem z roku 1965.

Výstavu je možné v Prachatickém muzeu navštívit do 26. května denně mimo pondělí vždy od devíti do sedmnácti hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace