Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Prachatický bazén by se měl znovuotevírat v září. Nahlédněte do něj s námi

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Rekonstrukce prachatického plaveckého bazénu je zhruba za polovinou času, který na ní nakonec bude třeba. Původně měla končit nyní v únoru, ale nakonec se protáhne do léta a radnice nyní zveřejnila termín znovuotevření. Tím by mělo být podle současných předpokladů září. Dnes jsme bazénem prošli s místostarostou Miroslavem Lorencem a vyfotili, v jaké fázi nyní práce jsou.

 

Rekonstrukci protáhl havarijní stav kanalizace, o kterém se předem nevědělo a také rozhodnutí opravit i malý bazén, který se měl původně opravovat až ve třetí etapě. Vícepráce zatím byly vyčísleny na zhruba tři miliony korun, ale kolik bude stát rekonstrukce malého bazénu, zatím není jasné – má se o tom rozhodnout až v březnu. Není vyloučeno, že nárůst nákladů bude takový, že na něj bude muset zastupitelstvo uvolnit peníze nad rámec stanovený v rozpočtu.

Hlavní práce by měly podle místostarosty Miroslava Lorence skončit v červnu a o prázdninách by mělo dojít na zkušební provoz a na otevření pak v září. Řadu věci prý nebylo možné odhadnout dopředu, ale nyní už je představa o termínu reálnější. „Už se domlouvám s ředitelkou Sportovního zařízení, že už se obchází mateřské a základní školy na plavecký výcvik. Věřím tomu, že to tak bude, že od září bychom to měli rozjet včetně plavecké školy," řekl. „To nejhorší asi máme za sebou."

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace