Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Milevské léto - Rightnow a Maddie

    Čtvrtek 18.7 18:00 - Milevsko, KD - amfiteátr

    Koncert.

  • Promítání filmu Obr

    Čtvrtek 18.7 - Na Lipníku, Kovářov

    Začátek po setmění.

Zobrazit všechny události
 

Prachatický hřbitov opět střeží obnovený anděl

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatická radnice nechala za zhruba čtvrt milionu korun obnovit sochu anděla, který je symbolickým strážcem hřbitova u kostela sv. Petra a Pavla. Původní socha z umělého kamene se rozpadala a tak musel restaurátor Jan Korecký vytvořit novou. Obnovou prošel i podstavec sochy.

 

Socha už byla v žalostném stavu. „Původní socha se již neopravitelně rozpadala, její části chyběly, obnažena byla ocelová výztuž, jež korodovala i uvnitř sochy, což ji trhalo zevnitř," vysvětlil vedoucí stavebně-správního odboru prachatického městského úřadu Antonín Jurčo. Vznikla proto kopie sochy vysoká 145 centimetrů, která dostala i svatozář.

Nová socha je přitom z umělého kamene na bázi cementových pojiv s plnivem ze směsi písku a kamenné drtě. „Materiál umělého kamene zpevňují vmíchaná polypropylenová vlákna, křídla vyztužuje a současně k tělu upevňuje ocelová nerezová armatura," dodal Antonín Jurčo. Socha by tak nyní měla lépe odolávat počasí. Restaurování stálo 265 tisíc korun a třicet tisíc pokryla dotace od Jihočeského kraje.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace