Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Prachatický klarinetový soubor přivezl další zlato z festivalu Mozartova Praha

 Autor: Klarinetový soubor Prachatice

    Autor: Klarinetový soubor Prachatice

PRACHATICE - Soutěžní mezinárodní hudební festival Mozartova Praha skončil pro Klarinetový soubor Prachatice skvělým výsledkem v podobě zlatého pásma. Prachatičtí muzikanti Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a zpěvačka Petra Sovová se ho zúčastnili před několika dny.

 

Festival zaměřený na klasickou hudbu hostil hudební sál pražské konzervatoře na Dvořákově nábřeží v Praze. Akusticky a architektonicky zajímavý sál poskytuje dobré podmínky pro hudební produkci. Klarinetový soubor Prachatice soutěžil s dvěma skladbami, které měly v jeho podání premiéru. První je náročnější italská tarantela La Danza ve vlastní originální úpravě od skladatele Gioacchina Rossiniho v pěveckém provedení Petry Sovové.

A druhou byl Klarinetový kvartet Moderato od skladatele, dirigenta a kapelníka Josefa Vejvody, který tuto skladbu věnoval právě Klarinetovému soubor Prachatice. Tato dvě hudební čísla doplnila árie Berty z Lazebníka Sevillského také od Gioacchina Rossiniho a taktéž v pěveckém podání Petry Sovové.

Klarinetový soubor Prachatice chystá pro prachatické posluchače tradiční koncert v rámci Noci kostelů 24. května od 21 hodin v kostele sv. Petra a Pavla ve Starých Prachaticích. Soubor se také připravuje se na červnový koncert v Klatovech v rámci Mezinárodního festivalu duchovní hudby, v létě se zúčastní Mezinárodního festivalu v Bratislavě, zahraje také v Třeboni a na konci léta se chystá na dva prestižní společné koncerty s japonským orchestrem v Praze a Českém Krumlově.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace