Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Prachatičtí radní budou řešit vícepráce při rekonstrukci bazénu

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Prachatičtí radní budou řešit otázku víceprací na rekonstrukci plaveckého bazénu. A také termín dokončení. Zatím nejvážnější nečekaný problém, který tu musí radnice řešit, je dezolátní stav litinové kanalizace pod bazénem. Kamera ukázala, že toto potrubí je v pořádku, ale při napojení nové kanalizace se zjistilo, že je naopak nutné ho vyměnit. A město také řeší, že by malou část investic plánovaných až do třetí etapy rozšíření a obnovy bazénu udělalo už nyní.

 

Podle starosty Martina Malého se město pustí do části prací z plánované třetí etapy rozšíření a obnovy bazénu už nyní. „Část uděláme už nyní a to proto, abychom tam nenapojovali staré trubky do nových," řekl starosta pro Jižní Čechy Teď. Dělat se bude odtokový kanál malého bazénu. Ten byl v plánu až později, ale nyní by se bez jeho výměny napojovalo staré potrubí do nového a tomu chce město předejít.

V pondělí mají ale radní řešit také otázku litinové kanalizace pod bazénem. Tu je nutné vyměnit. „Kamerové zkoušky ukázaly, že je naprosto v pořádku. Že má krásné hladké povrchy a kamera neodhalila jedinou prasklinku," řekl starosta. Když ale dodavatelská firma chtěla napojit do kanalizace tu novou, ukázalo se, že z litinových trubek zbyla jen tenká skořápka o šířce několika listů papíru a je nutná výměna.

Radní proto budou muset rozhodnout o vícepracích a jejich nákladech. Na ty mají u každé větší investice v rezervě zhruba pět procent z ceny zakázky. U bazénu je tato rezerva zhruba sedmimilionová. Podle současných odhadů by se do toho vícepráce na kanalizaci a malém bazénu měly vejít. Otázkou ale je, jak další práce posunou termín dokončení. S výměnou kanalizace se stavba má protáhnout zhruba do května a s výměnou odtokového kanálu malého bazénu zřejmě do léta příštího roku.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • občan X 

  Reagovat

   

  No náš starosta s "místoasistenty" počká co na ně spadne a případně zvýší zadluženost a druhý zvedač ruky při hlasování aspoň dostane funkci...dohled nad bazénem

  Vloženo 28.11.2018 13:11:18

 • Prohnili proti prohnilym (ODS proti xxx) 

  Reagovat

   

  Bazén je další předem naplánovaná předražené zlodějina. Město má ve smlouvě se zhotovitelem jisto jistě nepředvídatelné vícepráce řádně ošetřené podmínkou, že budou do max. 50% ceníkových cen. A je po problému s vymýšlením víceprací.

  Vloženo 27.11.2018 22:06:27

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace