Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Trash Nightmare festival - Vol. 7

  sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

  Hudební festival.

 • Barbora Poláková - Tour 2019

  sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Právě vyšly Jihočeské týdeníky! Co je nového?

Společný Magazín Jihočeských týdeníků dnes přináší přílohu Šance s nabídkami pracovních míst. Najdete tam i zajímavé téma - rozhovor s tatínkem, který učí svého syna doma. A další polemiku na téma, jak se postavit k problému s kůrovcem na Šumavě. A co jednotlivé týdeníky?

Týdeník Táborsko se vrací k vraždě, která se minulý týden odhalila v Táboře. Jako hlavní téma rozebírá bydlení na chatách a chalupách, které se začíná rozmáhat. Jak to je po právní stránce? V Sezimově Ústí navíc došlo v posledních dnech ke dvěma tragickým úmrtím. Jedno zastavilo vlak. Táborsko bylo u rušného jednání chotovinských zastupitelů. Rozhodují, zda v obci umožnit výstavbu dalších průmyslových hal. Řeč je i o nedostatku vody na Táborsku a napouštění bazénů. Sportovní rubrika naznačuje, jak si stojí táborští hokejisté v přípravě na novou sezonu. Věnuje se fotbalovým týmům, které zatím vládnou svým soutěžím. Týdeník Táborsko zavedl i novou stránku, zaměřenou na okresní fotbal! Nejmenší fotbalisté si dali dostaveníčko v Chýnově, kde se představily i přípravky Bohemky nebo Dukly. Jak dopadli domácí mládežníci? Chybět nebudou ani úspěchy táborských veslařů.

Milevské noviny zmiňují další kolo sporu mezi městem a firmou Laben, zajely taky do ordince praktické lékařky v Bernarticích, které dali pacienti najevo nelibost, že prý má často dovolenou. Dočtete se, jak se odráží v kempu na Podolsku každotýdenní zprávy o zákazu koupání. I kdy budou příští farmářské trhy v Milevsku, pozor, je tam změna! Radní v Milevsku také reagovali na první zkušenosti s půjčováním elektrokol. Motoclub Milevsko uspořádal parádní závod mistrovství republiky v Enduro sprintu, na který dorazilo 245 motorek, Milevské noviny byly samozřejmě u toho. Milevští fotbalisté se dočkali první výhry a kovářovští stolní tenisté se pyšní 50. výročím. Jak ho oslaví a jakých největších úspěchů oddíl ve své historii dosáhl? Můžete si o tom přečíst.

Týdeník Strakonicko píše o soudu města Strakonice se stavební firmou. Spor pro město dopadl neslavně, Strakonicko má podrobnosti. Píše i o poprasku kolem oblaků vápencového prachu ve Volyni. Redakce se také zaměřila na bezplatnou MHD ve Strakonicích. Osvědčila se? To hodnotí ředitel společnost ČSAD STTRANS. V Rovné zápolili hasiči a bylo na co koukat. Týdeník Strakonicko u toho nemohl chybět, stejně jako třeba u oslav výroční strakonického pivovaru nebo cyklovýletu Šerošlap ve Lnářích. Fotbalové soutěže běží na plné obrátky a Týdeník Strakonicko přináší kompletní zpravodajství od divize až po nejnižší soutěže, nechybí ani mládež. Dočtete se, jak budou probíhat oslavy 80 let strakonického basketbalu a pozornosti redakce neušel ani oblíbený kemp hokejového trenéra Davida Vinše. Více jak deset stran o sportu na Strakonicku, to v žádných jiných novinách nenajdete!

Písecké postřehy popisují výživnou debatu píseckých zastupitelů o kontroverzním plánu na úpravy cenné lokality U Vodáka. Zastupitelé se při diskuzi opřeli také do kritiků záměru, kteří nechtějí proměnu místa dopustit. Postřehy popisují, proč mohl plánovaný převod majetku ohrozit písecký fotbalový klub. O své vášni se rozpovídal hodinář Václav Kubelka, který v Protivíně otevřel útulné muzeum Království času. Redakce také zjišťovala, jestli byla letošní velká výstava květin v Čimelicích skutečně poslední. A nechybí velká reportáž z folklorního festivalu v Písku, nebo ze zahájení zajímavé výstavy o dobytí Písku. Skvělý zážitek má na kontě country soubor Louisiana, který tančil v americkém Texasu! Na co se můžete těšit ve sportovní rubrice? Komentuje, kde se fotbalově nedařilo a kde byly naopak hody. Jako třeba v Protivíně. Domácí nasázeli Sezimovu Ústí hned sedm branek. Co na to střelec Adam Kasík a kouč Miroslav Říha? Postřehy se vydaly také do Semic a byly u sporné penalty. Situaci hodnotí trenér Marcel Nousek a hráč Pavel Keclík. Nechybí rozhovor s novým předsedou Svazu technických sportů Prácheňska Liborem Pichlíkem.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  a kdy Lhoteck?

  Vloženo 28.8.2019 10:03:09

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Kdy vyjde Týdeník Prachaticko?

  Vloženo 28.8.2019 07:07:31

  • Kuba 

   Reagovat

    

   Jak to tak čtu, byl by potřeba to je fakt. Bezzubej Deník je nám k ničemu.

   Vloženo 28.8.2019 10:47:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace